Skip links

Zmarszczki - redukcja i usuwanie zmarszczek

W walce z upływającym czasem sięgnij po nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej. W ofercie The.Clinic znajdziesz inwazyjne i bezinwazyjne sposoby usuwania zmarszczek. Korzystamy z zaawansowanych technologicznie metod o udowodnionej skuteczności.
Zmarszczki - Zabiegi

Czym są zmarszczki?

Zmarszczki są efektem zmniejszenia zagęszczenia skóry. Wiele kobiet obserwuje u siebie pojawianie się zmarszczek już w okolicach 25 roku życia. Najczęściej są to zmarszczki mimiczne, wynikające z pracy mięśni mimicznych. Są to przede wszystkim zmarszczki poziome na czole, lwia zmarszczka, zmarszczki królicze, kurze łapki czy zmarszczki palacza.
Po trzydziestym roku życia, kiedy włókna kolagenu i elastyny są słabsze i spada nawilżenie skóry, uaktywniają się zmarszczki statyczne, takie jak bruzdy nosowo-wargowe, linie marionetki, zmarszczki na policzkach.
Inną grupą są zmarszczki posłoneczne, które wynikają z nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne. W okresie menopauzy powstają także zmarszczki atroficzne, które wynikają z ubytku tkanki tłuszczowej i ścieńczenia skóry.

Usunięcie, redukcja, wypełnianie, likwidacja zmarszczek – zabiegi

Usuwanie zmarszczek ma na celu poprawę elastyczności skóry, jej wygładzenie, przywrócenie młodego wyglądu. Medycyna estetyczna wypracowała zróżnicowane zabiegi. Są bezinwazyjne, nisko inwazyjne lub inwazyjne. W The.Clinic proponujemy bezpieczne i skuteczne rozwiązania, którymi posługujemy się sprawnie i w trosce o najlepsze rezultaty.

Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Toksyna botulinowa

Zabiegi z wykorzystaniem botoksu (toksyny botulinowej) polegają na miejscowym, precyzyjnym porażeniu mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Jad kiełbasiany blokuje przewodnictwo nerwowe w obrębie danych mięśni, co sprawia, że na powierzchni skóry nie pojawiają się nowe zmarszczki mimiczne i nie pogłębiają się istniejące. Pozostałe mięśnie pracują normalnie. Umiejętne wykonanie zabiegu gwarantuje naturalny efekt, który utrzymuje się około pół roku. Później można go powtórzyć. Jest całkowicie bezbolesny.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Wypełniacze

Wypełniacze tkankowe tworzy się na bazie kwasu hialuronowego. Służą do uzupełnienia ubytków i ujędrnienia skóry, tym samym pozwalając usunąć zarówno drobne zmarszczki, jak i głębokie. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jednocześnie nawilża skórę. Owal twarzy nie ulega zmianie jak w przypadku wolumetrii — to jedynie wypełnienie. Szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku dolnych i środkowych części twarzy. Efekt utrzymuje się około roku.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2 to zaawansowany zabieg pozwalający na usuwanie zmarszczek. Polega na wykonaniu kontrolowanych mikrouszkodzeń, w wyniku których dochodzi do odparowania naskórka i górnej warstwy skóry właściwej. Efektem jest rozpoczęcie naturalnych procesów rewitalizacji skóry — zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny. Rezultaty są często widoczne już po jednym zabiegu.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Laser pikosekundowy

Technologia lasera wykorzystuje wysoką moc, 3 długości fali i 4 tryby emisji. Przede wszystkim stosuje się go do usuwania tatuaży, ale ma dobre zastosowanie, gdy problemem jest utrata jędrności skóry twarzy. Poprawia napięcie skóry, stymulując włókna kolagenu i hamując procesy starzenia. Skóra staje się wyraźnie bardziej napięta.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Laser dualny

To laser dualny, którego wiązka pobudza głębokie warstwy skóry do intensywnej regeneracji. Jest skuteczny w przypadku drobnych zmarszczek, podobnie jak blizn i przebarwień. Ma kompleksowe działanie anti-aging. Jest w pełni bezpieczny (głowica nie ma kontaktu ze skórą) i zdecydowanie mniej bolesny od klasycznych laserów — w trakcie zabiegu odczuwamy jedynie ciepło.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Subalacyjny laser tulowy

Nowoczesny laser, który skutecznie dociera do głębszych warstw skóry, umożliwiając jej resurfacing — hamuje procesy starzenia się skóry i wspiera jej regenerację. Choć może być odczuwalny pewien dyskomfort, nie wymaga znieczulenia. Efekty są widoczne często już po pierwszym zabiegu, ale zaleca się wykonanie serii złożonej z trzech.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Nieinwazyjny lifting twarzy i ciała

To nieinwazyjna metoda liftingu z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu. Selektywnie i wysoce precyzyjnie podgrzewa skórę, prowadząc do koagulacji białek i stymulując produkcję kolagenu. Pozwala skutecznie pozbyć się zmarszczek (zarówno drobnych zmarszczek mimicznych, jak i zaznaczających się bruzd) już po pierwszym zabiegu. Efekty intensyfikują z czasem — są w pełni widoczne po pół roku.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Radiofrekwencja mikroigłowa

To minimalnie inwazyjny zabieg medycyny estetycznej działający dwutorowo. Z jednej strony obejmuje mikro nakłucia, z drugiej wykorzystuje fale radiowe, które docierają do skóry właściwej. Tym samym pobudza ją do produkcji kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. Zaleca się wykonanie serii zabiegów. Efekty utrzymują się przez długi czas.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Mikronakłuwanie

To nisko inwazyjny zabieg polegający na mikro nakłuciach — urządzenie wykonuje ich 1920 na sekundę, czego efektem jest zwiększenie produkcji keratynocytów, fibroblastów, melanocytów oraz komórek macierzystych. Zabiegi wykonywane są w serii (zwykle 4-6 z dwutygodniowymi odstępami). Zaleca się wykonywanie zabiegów przypominających.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Mezoterapia igłowa

To jeden z najchętniej wykorzystywanych zabiegów medycyny estetycznej w walce ze zmarszczkami. Polega na aplikacji do warstwy mezodermalnej skóry zróżnicowanych składników odżywczych poprzez mikro nakłucia. Może być stosowany na okolice twarzy, dekolt i szyję. Bywa niekomfortowy, dlatego można w trakcie zastosować znieczulenie miejscowe. Zabiegi wykonuje się w serii (3-6 w odstępach 10-14 dni).

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Osocze bogatopłytkowe

Zabieg pozwala przywrócić młody wygląd, wykorzystując osocze bogatopłytkowe i komórki macierzyste ze szpiku kostnego pacjenta. Najwyższe stężenie czynników wzrostu sprawia, że już po jednym zabiegu skóra staje się napięta, odżywiona i wyraźnie młodsza. "Wampirzy lifting" brzmi trochę przerażająco, ale jest bezpieczny i działa w oparciu o własne składniki krwi bez ryzyka odrzucenia.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Peeling chemiczny

Peeling chemiczny wykorzystuje zróżnicowane mieszanki substancji złuszczających martwy naskórek. Powierzchowny wygładzi płytkie zmarszczki, średnio głęboki pozwoli dotrzeć głębiej, stymulując rewitalizację skóry także w przypadku poważniejszych zmarszczek. Jest stosunkowo niski inwazyjny. Zaleca się wykonanie serii.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Nici liftingujące

Dostępne są zróżnicowane nici APTOS, które można odpowiednio dobrać do potrzeb pacjenta. Ich ogólne działanie polega na zakotwiczeniu w tkankach dzięki mikro wypustkom — utrzymują skórę we właściwym położeniu. Zawierają prawdziwy koktajl cennych składników odżywczych, które zapobiegają powstawaniu zmarszczek i przywracają sprężystość skóry. Efekt utrzymuje się około dwóch lat. Po upływie około trzech lat bioabsorbowalne nici bezpiecznie wchłaniają się w skórę.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Mezoterapia kalogenowa

Mezoterapia kolagenowa polega na iniekcji kolagenu w miejsca poddawane zabiegowi. Seria nakłuć pozwala na dobre rozprowadzenie preparatu. Efektem jest zwiększenie napięcia i wygładzenie skóry. Zabieg wykonuje się w serii, efekty utrzymują się przynajmniej rok.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Mezoterapia nawilżająca

To inna metoda wykorzystująca kwas hialuronowy. Medycyna estetyczna stosuje go zwykle w celu wypełnień, jednak jest on naturalnym składnikiem dogłębnie nawilżającym. Preparaty kwasu hialuronowego zawierają tutaj także inne cenne składniki odżywcze. Dogłębne odświeżenie skóry pobudza jej regenerację. To ważne, ponieważ procesom starzenia sprzyja niedostateczne nawilżenie pojawiające się z wiekiem.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Stymulatory tkankowe

To preparaty do iniekcji, zawierające zwykle kwas hialuronowy i inne składniki. Ich zadaniem jest dogłębne pobudzenie skóry do regeneracji, zagęszczenia i zwiększenia elastyczności. Poradzą sobie zarówno z likwidacją kurzych łapek, jak i głębokimi bruzdami.

Szczegóły

Zabiegi z wykorzystaniem botoksu (toksyny botulinowej) polegają na miejscowym, precyzyjnym porażeniu mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Jad kiełbasiany blokuje przewodnictwo nerwowe w obrębie danych mięśni, co sprawia, że na powierzchni skóry nie pojawiają się nowe zmarszczki mimiczne i nie pogłębiają się istniejące. Pozostałe mięśnie pracują normalnie.

Umiejętne wykonanie zabiegu gwarantuje naturalny efekt, który utrzymuje się około pół roku. Później można go powtórzyć. Jest całkowicie bezbolesny.

Szczegóły >

Wypełniacze tkankowe tworzy się na bazie kwasu hialuronowego. Służą do uzupełnienia ubytków i ujędrnienia skóry, tym samym pozwalając usunąć zarówno drobne zmarszczki, jak i głębokie. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jednocześnie nawilża skórę. Owal twarzy nie ulega zmianie jak w przypadku wolumetrii — to jedynie wypełnienie. Szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku dolnych i środkowych części twarzy. Efekt utrzymuje się około roku. Szczegóły >

Laser frakcyjny CO2 to zaawansowany zabieg pozwalający na usuwanie zmarszczek. Polega na wykonaniu kontrolowanych mikrouszkodzeń, w wyniku których dochodzi do odparowania naskórka i górnej warstwy skóry właściwej. Efektem jest rozpoczęcie naturalnych procesów rewitalizacji skóry — zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny. Rezultaty są często widoczne już po jednym zabiegu.

Technologia lasera Discovery Pico wykorzystuje wysoką moc, 3 długości fali i 4 tryby emisji. Przede wszystkim stosuje się go do usuwania tatuaży, ale ma dobre zastosowanie, gdy problemem jest utrata jędrności skóry twarzy. Poprawia napięcie skóry, stymulując włókna kolagenu i hamując procesy starzenia. Skóra staje się wyraźnie bardziej napięta.

To laser dualny, którego wiązka pobudza głębokie warstwy skóry do intensywnej regeneracji. Jest skuteczny w przypadku drobnych zmarszczek, podobnie jak blizn i przebarwień. Ma kompleksowe działanie anti-aging.

Jest w pełni bezpieczny (głowica nie ma kontaktu ze skórą) i zdecydowanie mniej bolesny od klasycznych laserów — w trakcie zabiegu odczuwamy jedynie ciepło.

Lutronic Ultra to nieablacyjny laser frakcyjny, który skutecznie dociera do głębszych warstw skóry, umożliwiając jej resurfacing — hamuje procesy starzenia się skóry i wspiera jej regenerację. Choć może być odczuwalny pewien dyskomfort, nie wymaga znieczulenia. Efekty są widoczne często już po pierwszym zabiegu, ale zaleca się wykonanie serii złożonej z trzech.

To nieinwazyjna metoda liftingu z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu. Selektywnie i wysoce precyzyjnie podgrzewa skórę, prowadząc do koagulacji białek i stymulując produkcję kolagenu.

Pozwala skutecznie pozbyć się zmarszczek (zarówno drobnych zmarszczek mimicznych, jak i zaznaczających się bruzd) już po pierwszym zabiegu. Efekty intensyfikują z czasem — są w pełni widoczne po pół roku.

To minimalnie inwazyjny zabieg medycyny estetycznej działający dwutorowo. Z jednej strony obejmuje mikro nakłucia, z drugiej wykorzystuje fale radiowe, które docierają do skóry właściwej. Tym samym pobudza ją do produkcji kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. Zaleca się wykonanie serii zabiegów. Efekty utrzymują się przez długi czas.

To nisko inwazyjny zabieg polegający na mikro nakłuciach — urządzenie wykonuje ich 1920 na sekundę, czego efektem jest zwiększenie produkcji keratynocytów, fibroblastów, melanocytów oraz komórek macierzystych. Zabiegi wykonywane są w serii (zwykle 4-6 z dwutygodniowymi odstępami). Zaleca się wykonywanie zabiegów przypominających.

To jeden z najchętniej wykorzystywanych zabiegów medycyny estetycznej w walce ze zmarszczkami. Polega na aplikacji do warstwy mezodermalnej skóry zróżnicowanych składników odżywczych poprzez mikro nakłucia.

Może być stosowany na okolice twarzy, dekolt i szyję. Bywa niekomfortowy, dlatego można w trakcie zastosować znieczulenie miejscowe. Zabiegi wykonuje się w serii (3-6 w odstępach 10-14 dni).

Zabieg pozwala przywrócić młody wygląd, wykorzystując osocze bogatopłytkowe i komórki macierzyste ze szpiku kostnego pacjenta. Najwyższe stężenie czynników wzrostu sprawia, że już po jednym zabiegu skóra staje się napięta, odżywiona i wyraźnie młodsza. "Wampirzy lifting" brzmi trochę przerażająco, ale jest bezpieczny i działa w oparciu o własne składniki krwi bez ryzyka odrzucenia.

Peeling chemiczny wykorzystuje zróżnicowane mieszanki substancji złuszczających martwy naskórek. Powierzchowny wygładzi płytkie zmarszczki, średnio głęboki pozwoli dotrzeć głębiej, stymulując rewitalizację skóry także w przypadku poważniejszych zmarszczek. Jest stosunkowo niski inwazyjny. Zaleca się wykonanie serii.

Dostępne są zróżnicowane nici APTOS, które można odpowiednio dobrać do potrzeb pacjenta. Ich ogólne działanie polega na zakotwiczeniu w tkankach dzięki mikro wypustkom — utrzymują skórę we właściwym położeniu. Zawierają prawdziwy koktajl cennych składników odżywczych, które zapobiegają powstawaniu zmarszczek i przywracają sprężystość skóry. Efekt utrzymuje się około dwóch lat. Po upływie około trzech lat bioabsorbowalne nici APTOS bezpiecznie wchłaniają się w skórę.

Mezoterapia kolagenowa polega na iniekcji kolagenu w miejsca poddawane zabiegowi. Seria nakłuć pozwala na dobre rozprowadzenie preparatu. Efektem jest zwiększenie napięcia i wygładzenie skóry. Zabieg wykonuje się w serii, efekty utrzymują się przynajmniej rok.

To inna metoda wykorzystująca kwas hialuronowy. Medycyna estetyczna stosuje go zwykle w celu wypełnień, jednak jest on naturalnym składnikiem dogłębnie nawilżającym. Preparaty kwasu hialuronowego zawierają tutaj także inne cenne składniki odżywcze. Dogłębne odświeżenie skóry pobudza jej regenerację. To ważne, ponieważ procesom starzenia sprzyja niedostateczne nawilżenie pojawiające się z wiekiem.

To preparaty do iniekcji, zawierające zwykle kwas hialuronowy i inne składniki. Ich zadaniem jest dogłębne pobudzenie skóry do regeneracji, zagęszczenia i zwiększenia elastyczności. Poradzą sobie zarówno z likwidacją kurzych łapek, jak i głębokimi bruzdami.

Czym kierować się w wyborze zabiegu?

Jeśli chcesz zaufać medycynie estetycznej i postawić na nowoczesne zabiegi, zastanów się, czego dokładnie potrzebujesz. Na przykład — jeśli Twoje zmarszczki powstają na skutek intensywnej mimiki twarzy, dobrym wyborem może być toksyna botulinowa. W ten sposób zmniejszysz lwią zmarszczkę, zmarszczki poprzeczne czoła, zmarszczki królicze czy linie marionetki, biegnące w dół od kącików ust. Nie pozwoli ona jednak uzupełnić głębokich bruzd, do których przeznaczone są inne zabiegi. Niektóre przynoszą trwałe rezultaty, inne wymagają serii przypominających.
Z tego powodu warto skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej. Doradzi, jak możesz najskuteczniej pozbyć się zmarszczek przy jednocześnie możliwie niskiej inwazyjności. Wytłumaczy ochronę skóry w okresie poprzedzającym wybrany zabieg i wyjaśni, kiedy można po nim wrócić do codziennych zajęć. Wykluczy także możliwe przeciwwskazania — np. większości z tych metod nie można stosować u kobiet karmiących piersią, a inne są przeciwwskazane dla osób przyjmujących leki światłouczulające. Taka konsultacja pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo i ustalić najlepszą strategię działania zgodnie z Twoimi potrzebami.
zmarszczki
X
Nie wiesz jaki zabieg
będzie odpowiedni dla Ciebie?