Skip links

Laser pikosekundowy Warszawa

Laser pikosekundowy skutecznie usuwa tatuaże kolorowe i czarne oraz makijaż permanentny, redukuje blizny (w tym blizny potrądzikowe) i niweluje zmiany pigmentacyjne. To także skuteczne narzędzie w walce z upływem czasu.

Czym jest Laser pikosekundowy ?

Zabieg laserem pikosekundowym, urządzeniem o ogromnej mocy, korzysta z jednej z najnowszych laseroterapii. To specjalistyczne urządzenie umożliwiające usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego — sprawnie usuwa również oporne kolorowe tatuaże — jednak jego zastosowania są szersze. Laser pikosekundowy znacznie bardziej niż lasery nanosekundowe rozdrabnia cząsteczki tatuażu lub barwniki przebarwień — niezmiernie krótkie impulsy są dzięki temu bardziej skuteczne.

Laser pikosekundowy oprócz tatuaży likwiduje przebarwienia, wygładza blizny o różnym pochodzeniu, jest skutecznym narzędziem w usuwaniu rozstępów. Służy także do zabiegów odmładzających, w tym jedynego w swoim rodzaju zabiegu Cold Rejuvenation — zimnej odnowy. Skóra staje się bardziej napięta, elastyczna i jędrna, co zmniejsza widoczność zmarszczek.

Ta technologia laserowa pozwala na szybsze efekty przy jednocześnie mniejszym dyskomforcie i niższym ryzyku powikłań.

Jak-działa-laser-pikosekundowy

Jak działa Laser pikosekundowy?

Lekarz może skorzystać z impulsów pikosekundowych o różnej długości fal. Daje to duże możliwości doboru parametrów do potrzeb konkretnego pacjenta. Ultra krótkie impulsy pikosekundowe lasera rozbijają cząsteczki barwników, a otaczające tkanki pozostają nieuszkodzone. Drobinki barwników zostają rozbite na niewidoczne fragmenty, tak mikroskopijne, że układ odpornościowy organizmu usuwa je bez trudu. Dotyczy to przebarwień i tatuaży. W zależności od rodzaju końcówki i impulsów można przeprowadzić likwidację rozstępów, blizn i innych defektów kosmetycznych na skórze. Laser pikosekundowy pozwala na zabiegi odmładzające.

Wyróżnia się innowacyjna końcówka zabiegowa Dual Focus Dots, niedostępna w innych technologiach laserowych do zabiegu Cold Rejuvenation. Dogłębnie ją wygładza i nadaje jej efektowny blask.

Po zabiegu następuje gojenie — w pierwszych dniach skóra jest zaczerwieniona, mogą pojawić się na niej strupki, później zaczyna się wygładzać i rozjaśniać.

Jakie dolegliwości leczy Laser pikosekundowy?

Laser pikosekundowy wykorzystując ultra krótkie impulsy rozbija cząsteczki tuszu na mikroskopijne drobinki, które są sprawnie usuwane z organizmu. Omija przy tym okoliczne tkanki, przyspieszając rekonwalescencję. Sprawdza się nawet w usuwaniu kolorowego tatuażu, którego nie udało się rozjaśnić z wykorzystaniem innych technologii laserowych.

W podobny sposób laser może służyć do leczenia przebarwień. W tym wypadku rozbija melaninę, czyli naturalny barwnik skóry, na niewielkie drobiny samoistnie usuwane z organizmu. Taki mechanizm działania umożliwia niwelowanie przebarwień różnego pochodzenia, znamion (znamię Ota, znamię Hori), melasmy, plam starczych i piegów.

W ramach zabiegu laserem pikosekundowym można dobrać impulsy i głowice tak, by wygładzać blizny i rozstępy. Skóra zostaje zmuszona do przebudowy mikro uszkodzonych tkanek, przez co uszkodzony obszar ponownie się goi.

Laser pikosekundowy skutecznie przywraca skórze jędrność i elastyczność. Impulsy powodują mikro uszkodzenia i jednocześnie wymuszają przebudowę kolagenu. W ten sposób można wygładzać zmarszczki i przywracać napięcie skóry. Wyróżnia się tu zabieg Cold Rejuvenation — zimna odnowa skóry, która wyraźnie ją wygładza i rozświetla.

Laser pikosekundowy w przypadku trądziku zapalnego wykazuje działanie wszechstronne. Odpowiedni tryb pracy umożliwia likwidację bakterii Propionibacterium acnes odpowiedzialnych za powstawanie trądzikowych zmian skórnych. Ogranicza również łojotok i niweluje stan zapalny, dodatkowo redukuje przebarwienia potrądzikowe i spłyca blizny.

Technologię laserową można wykorzystać w niwelowaniu objawów trądziku różowatego. Leczy stan zapalny towarzyszący chorobie i zmniejsza charakterystyczny rumień, zmniejsza łojotok i zapobiega powstawaniu zmian skórnych.

Jak wygląda zabieg?

Jeśli zabiegowi laserem pikosekundowym poddaje się większy obszar, w pierwszej kolejności na skórę aplikuje się krem znieczulający. Lekarz dobiera odpowiednią głowicę i długość impulsów do konkretnego przypadku. Następnie przesuwa ją po obszarze zabiegowym.

Dla większego komfortu w trakcie zabiegu stosuje się chłodzący strumień powietrza, który chroni przed poparzeniami i bólem.

Sama procedura może zająć od kilku minut po kilkadziesiąt — w zależności od tego, czy likwidujemy niewielkie przebarwienia, czy naszym celem jest usuwanie tatuażu lub makijażu permanentnego.

laser pikosekundowy - Jak wygląda zabieg

Wskazania i przeciwwskazania

Jakie są wskazania do zabiegu?

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Informacje o zabiegu

Obszar zabiegu

Twarz, ciało

Czas trwania

Od kilku do kilkudziesięciu minut

Ilość zalecanych sesji

1-8

Laser pikosekundowy – efekty

 • sprawne usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego
 • zniwelowane przebarwienia (pozapalne, posłoneczne, plamy starcze)
 • wygładzone blizny i rozstępy
 • jędrna, elastyczna, rozświetlona skóra
 • innowacyjne i skuteczne leczenie trądziku

Cennik​

 • Usuwanie tatuaży od 750 zł
 • Leczenie blizn / rozstępów od 1200 zł
 • Usuwanie przebarwień od 1250 zł
 • Stymulacja skóry/anti-aging od 2100 zł

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Efekty zabiegu laserem pikosekundowym są widoczne po okresie gojenia, czyli po tym, jak znikną strupki i zaczerwienienie. Są coraz wyraźniejsze z czasem — np. w przypadku zabiegu Cold Rejuvenation są najbardziej spektakularne po sześciu miesiącach.

W niektórych przypadkach, np. drobnych przebarwień, wystarczy jeden zabieg wykorzystujący laser pikosekundowy, by osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty. Czasem potrzebna będzie seria zabiegów. Uzyskane efekty są trwałe.

 • szybsze usuwanie tatuażu niż w innych technologiach laserowych, w tym tatuaży, których nie udało się rozjaśnić innymi metodami
 • mniejsze uszkodzenia skóry
 • unikalne wygładzanie i rozjaśnianie skóry w zabiegach odmładzających
 • mniejsze dolegliwości bólowe

Przed zabiegami laserem pikosekundowym należy bezwzględnie unikać opalenizny. Nie ma znaczenia, czy pochodzi ona z solarium, czy jest naturalna.

Konieczne jest odstawienie środków o działaniu fotouczulającym — są to niektóre leki, suplementy diety, kremy (np. retinoidy).

Na kilka dni przed zabiegiem trzeba zrezygnować ze spożywania alkoholu.

Należy unikać ekspozycji na słońce i stosować krem z wysokim filtrem. Odradza się także ekspozycję na wysokie temperatury — zrezygnujmy z gorących kąpieli czy sauny.

W pierwszych godzinach pojawi się obrzęk i zaczerwienienie, w kolejnych dniach mogą być widoczne strupki. Zmiany te będą ustępować samoistnie w ciągu kilku dni.

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po nim można wrócić do codziennych obowiązków z troską o bezpieczeństwo obszaru poddanego zabiegowi.

Zabieg może wywoływać dyskomfort. Jeśli poddaje się mu większe obszary ciała, można zastosować krem znieczulający.

X
Nie wiesz jaki zabieg
będzie odpowiedni dla Ciebie?