Skip links

Mezoterapia igłowa Warszawa

Mezoterapia igłowa jest relatywnie delikatnym, a przy tym bardzo skutecznym zabiegiem pozwalającym na redukcję zmarszczek twarzy, szyi i dekoltu. Pozwala też ogólnie poprawić kondycję skóry oraz włosów, może być wykorzystana w redukcji cellulitu i rozstępów, a także cieni wokół oczu.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia jest zabiegiem małoinwazyjnym, w którym za sprawą serii bardzo drobnych zastrzyków koktajl dobroczynnych składników (witamin, minerałów, aminokwasów itp.) dociera do mezodermalnej warstwy skóry. Dzięki temu następuje stymulacja skóry, która nawilża się, wygładza i regeneruje.

Mezoterapia sprawdza się świetnie jako zabieg profilaktyki przeciwstarzeniowej, pozwalający jak najdłużej utrzymać młody wygląd. Jest też pomocna przy subtelnym wygładzaniu drobnych zmarszczek, ujędrnianiu i nawilżaniu skóry. Pomaga w regeneracji skóry narażonej na stres czy zanieczyszczenia środowiska. Może też zostać zastosowana do walki z cellulitem, rozstępami czy wypadaniem włosów. 

mezoterapia nawilżająca

Jak działa mezoterapia igłowa?

W ramach zabiegu wykonuje się wielokrotne wstrzyknięcia za pomocą bardzo cienkiej igły, które wpływają korzystnie na mikrokrążenie. Podawany koktajl, składający się z witamin, minerałów, aminokwasów czy kwasu hialuronowego, dopasowany do indywidualnych potrzeb pacjentki lub pacjenta, odżywia skórę i intensyfikuje jej regenerację. Zabieg nie jest bolesny, ale pacjent lub pacjentka może odczuwać niewielki dyskomfort, można więc zaaplikować znieczulenie. To jeden z najpopularniejszych, wysoce bezpiecznych zabiegów medycyny estetycznej cieszący się niemalejącą popularnością od lat.

Mezoterapia igłowa świetnie sprawdza się przy nawilżeniu oraz rewitalizacji skóry twarzy, ale także redukcji cellulitu, ponieważ zwiększa lokalny metabolizm w skórze i zapobiega odkładaniu się komórek tłuszczowych. Może również zmniejszyć widoczność rozstępów, wygładzając skórę. Mezoterapia igłowa jest także stosowana jako samodzielny zabieg lub w ramach terapii łączonej u osób, które zmagają się z wypadaniem włosów. Zabieg poprawia krążenie krwi w okolicy mieszków włosowych, zmniejsza stany zapalne i odżywia mieszki.

Jakie dolegliwości leczy mezoterapia igłowa?

Mezoterapia – zwłaszcza kolagnowa – wykorzystuje naturalną zdolność skóry do regeneracji. Działanie opiera się na mikro uszkodzeniach i aplikacji preparatu anti-aging. Stymulowane fibroblasty zwiększają produkcję włókien kolagenowych i elastynowych, w efekcie czego zwiększa się napięcie, jędrność i gęstość skóry, a zmarszczki zostają wyraźnie spłycone.

W przypadku przesuszonej, poszarzałej skóry stosuje się przede wszystkim mezoterapię nawilżającą, wykorzystującą aminokwasy, witaminy, peptydy i kwas hialuronowy. Aplikacja tych składników pozwala przywrócić skórze blask i wspiera jej zdolność do wiązania wody.

Mezoterapię można zastosować w leczeniu drobnych blizn ze względu na jej zdolność do stymulacji produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Mikro uszkodzenia i składniki aktywne zapoczątkowują proces przebudowy blizny. Tak można niwelować także przebarwienia (np. pozapalne, posłoneczne, potrądzikowe).

W leczeniu cieni pod oczami stosuje się zwłaszcza mezoterapię nawilżającą. Zastosowanie składników aktywnych wspiera skórę i jej barierę hydrolipidową. Staje się odporna na czynniki zewnętrzne i wewnętrzne, dzięki czemu redukujemy widoczność fioletowych i żółtych cieni pod oczami.

Mezoterapia antycellulitowa pozwala pozbyć się cellulitu wodnego i tłuszczowego. Wspiera metabolizm komórek, niweluje miejscowe zastoje wody i limfy, rozbija nierównomiernie ułożone komórki tłuszczowe. Efekty są trwałe.

Mezoterapia kolagenowa może być zastosowana w leczeniu rozstępów, będących specyficznym rodzajem blizny. Stymuluje fibroblasty do zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny, co pomaga przebudować rozstępy. Stają się jaśniejsze i płytsze.

Mezoterapię można zastosować w leczeniu wypadania włosów. Strategię ustala się do potrzeb danego pacjenta. Zabieg usprawnia mikro krążenie krwi, odżywia cebulki włosów, wspiera porost włosów i zagęszcza je. Zabiegu nie można zastosować w przypadku leczenia bliznowaciejącego.

Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej?

Zabieg poprzedza konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Oględziny problematycznego obszaru i rozmowa o oczekiwaniach pozwala wybrać najlepszą strategię i podane preparaty. Lekarz wykluczy przeciwwskazania i opowie o odpowiednim przygotowaniu do zabiegu. W trakcie wizyty przed właściwą procedurą lekarz oczyszcza i odtłuszcza obszar, a następnie aplikuje krem znieczulający, jeśli pacjent tego potrzebuje. Następnie wykonuje się serię iniekcji bardzo cienką igłą na głębokość około trzech milimetrów. Po zabiegu skóra zostaje ponownie oczyszczona i aplikuje się środki łagodzące.

mezoterapia nawilżająca

Wskazania i przeciwwskazania

Mezoterapia igłowa - Wskazania

Mezoterapia igłowa - Przeciwwskazania

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Informacje o zabiegu

Obszar zabiegu

W zależności od potrzeb.

Czas trwania

30-60 minut.

Liczba zalecanych sesji

Ustalana indywidualnie.

Mezoterapia igłowa - Efekty​

  • Redukcja zmarszczek, blizn, przebarwień
  • Poprawa nawilżenia i jędrności skóry
  • Zmniejszenie cellulitu i rozstępów
  • Poprawa kondycji włosów
  • Niwelowanie cieni pod oczami i ujednolicenie kolorytu skóry

Mezoterapia igłowa - Cennik​

  • Mezoterapia nawilżająca od 700 zł
  • Mezoterapia peptydowa od 900 zł
  • Mezoterapia kolagenowa od 1300 zł

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Poleca się wykonywanie zabiegów w serii. W przypadku rewitalizacji skóry twarzy najlepiej sprawdzi się seria 3 do 6 zabiegów wykonywanych w odstępach 10 do 14 dni. Przy zabiegach na ciało poleca się wykonanie od 6 do 10 zabiegów w przerwach od 7 do 14 dni. Przy wypadaniu włosów sprawdzi się 6 do 10 zabiegów wykonywanych raz na tydzień. Oczywiście ilość zabiegów zależy od indywidualnej kondycji skóry czy włosów pacjentki bądź pacjenta. Serię zabiegów można powtarzać - np. raz na pół roku.

Zabieg nie wymaga żadnego szczególnego przygotowania, dobrze jednak zrezygnować ze spożywania alkoholu na 24 godziny przed procedurą oraz nie stosować kosmetyków podrażniających skórę.

  • Nie spożywać alkoholu, ani nie przyjmować aspiryny na 24 godziny po zabiegu.
  • Zrezygnować z intensywnej aktywności fizycznej na 24 godziny po zabiegu.
  • Na tydzień po zabiegu unikać intensywnej ekspozycji słonecznej i stosować do miesiąca krem z wysokim filtrem.
  • Jeśli pojawi się obrzęk, można zastosować zimny kompres.

Mezoterapia igłowa to mało inwazyjny sposób na poprawę kondycji skóry. Zabieg pozwala nie tylko subtelnie odmłodzić skórę, ale przede wszystkim: jak najdłużej utrzymać ją w jak najlepszym stanie. W związku z tym może być wykonywany już u osób przed 30. rokiem życia. Dzięki możliwości dobrania odpowiednich składników, świetnie sprawdza się też przy redukcji cellulitu czy wypadania włosów.

X
Nie wiesz jaki zabieg
będzie odpowiedni dla Ciebie?