Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest relatywnie delikatnym, a przy tym bardzo skutecznym zabiegiem pozwalającym na redukcję zmarszczek twarzy, szyi i dekoltu. Pozwala też ogólnie poprawić kondycję skóry oraz włosów, może być wykorzystana w redukcji cellulitu i rozstępów, a także cieni wokół oczu.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia jest zabiegiem małoinwazyjnym, w którym za sprawą serii bardzo drobnych zastrzyków koktajl dobroczynnych składników (witamin, minerałów, aminokwasów itp.) dociera do mezodermalnej warstwy skóry. Dzięki temu następuje stymulacja skóry, która nawilża się, wygładza i regeneruje.

Mezoterapia sprawdza się świetnie jako zabieg profilaktyki przeciwstarzeniowej, pozwalający jak najdłużej utrzymać młody wygląd. Jest też pomocna przy subtelnym wygładzaniu drobnych zmarszczek, ujędrnianiu i nawilżaniu skóry. Pomaga w regeneracji skóry narażonej na stres czy zanieczyszczenia środowiska. Może też zostać zastosowana do walki z cellulitem, rozstępami czy wypadaniem włosów. 

mezoterapia nawilżająca

Jak działa mezoterapia igłowa?

W ramach zabiegu wykonuje się wielokrotne wstrzyknięcia za pomocą bardzo cienkiej igły, które wpływają korzystnie na mikrokrążenie. Podawany koktajl, składający się z witamin, minerałów, aminokwasów czy kwasu hialuronowego, dopasowany do indywidualnych potrzeb pacjentki lub pacjenta, odżywia skórę i intensyfikuje jej regenerację. Zabieg nie jest bolesny, ale pacjent lub pacjentka może odczuwać niewielki dyskomfort, można więc zaaplikować znieczulenie. To jeden z najpopularniejszych, wysoce bezpiecznych zabiegów medycyny estetycznej cieszący się niemalejącą popularnością od lat.

Mezoterapia igłowa świetnie sprawdza się przy nawilżeniu oraz rewitalizacji skóry twarzy, ale także redukcji cellulitu, ponieważ zwiększa lokalny metabolizm w skórze i zapobiega odkładaniu się komórek tłuszczowych. Może również zmniejszyć widoczność rozstępów, wygładzając skórę. Mezoterapia igłowa jest także stosowana jako samodzielny zabieg lub w ramach terapii łączonej u osób, które zmagają się z wypadaniem włosów. Zabieg poprawia krążenie krwi w okolicy mieszków włosowych, zmniejsza stany zapalne i odżywia mieszki.

Wskazania i przeciwwskazania

Wskazania​ do zabiegu

Przeciwwskazania do zabiegu

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Informacje o zabiegu

Obszar zabiegu

W zależności od potrzeb.

Czas trwania

30-60 minut.

Ilość zalecanych sesji

Ustalana indywidualnie.

Efekty​

 • Redukcja zmarszczek, blizn, przebarwień.
 • Poprawa nawilżenia i jędrności skóry.
 • Zmniejszenie cellulitu i rozstępów.
 • Poprawa kondycji włosów.

Cennik​

 • Mezoterapia nawilżająca od 700 zł
 • Mezoterapia peptydowa od 900 zł
 • Mezoterapia kolagenowa od 1300 zł

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Poleca się wykonywanie zabiegów w serii. W przypadku rewitalizacji skóry twarzy najlepiej sprawdzi się seria 3 do 6 zabiegów wykonywanych w odstępach 10 do 14 dni. Przy zabiegach na ciało poleca się wykonanie od 6 do 10 zabiegów w przerwach od 7 do 14 dni. Przy wypadaniu włosów sprawdzi się 6 do 10 zabiegów wykonywanych raz na tydzień. Oczywiście ilość zabiegów zależy od indywidualnej kondycji skóry czy włosów pacjentki bądź pacjenta. Serię zabiegów można powtarzać - np. raz na pół roku.

Zabieg nie wymaga żadnego szczególnego przygotowania, dobrze jednak zrezygnować ze spożywania alkoholu na 24 godziny przed procedurą oraz nie stosować kosmetyków podrażniających skórę.

 • Nie spożywać alkoholu, ani nie przyjmować aspiryny na 24 godziny po zabiegu.
 • Zrezygnować z intensywnej aktywności fizycznej na 24 godziny po zabiegu.
 • Na tydzień po zabiegu unikać intensywnej ekspozycji słonecznej i stosować do miesiąca krem z wysokim filtrem.
 • Jeśli pojawi się obrzęk, można zastosować zimny kompres.

Mezoterapia igłowa to mało inwazyjny sposób na poprawę kondycji skóry. Zabieg pozwala nie tylko subtelnie odmłodzić skórę, ale przede wszystkim: jak najdłużej utrzymać ją w jak najlepszym stanie. W związku z tym może być wykonywany już u osób przed 30. rokiem życia. Dzięki możliwości dobrania odpowiednich składników, świetnie sprawdza się też przy redukcji cellulitu czy wypadania włosów.

Zainspiruj się

Aby otrzymywać informacje o naszych zabiegach, ekskluzywnych wydarzeniach oraz nowościach
- zapisz sie do naszego newslettera.

Copyright © 2023 THE-CLINIC