Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg pozwalający zredukować blizny potrądzikowe i urazowe, drobne zmarszczki czy przebarwienia. Jest też pomocnym narzędziem w walce z rozstępami i wykazuje dużą skuteczność w redukcji rozszerzonych porów. Odpowiednio skonfigurowany zabieg pozwala przywrócić skórze prawidłowe napięcie.

Co to jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa to minimalnie inwazyjny zabieg zmniejszający widoczność zmarszczek czy blizn, prowadzący do zwężenia porów czy redukcji obwisłości skóry. Samo mikronakłuwanie poprawia krążenie w obszarze zabiegowym oraz stymuluje skórę do regeneracji. Dodanie fal radiowych pozwala jeszcze intensywniej pobudzić skórę do odnowy, a także przyspieszyć procesy gojenia. Zabieg gwarantuje długotrwałe efekty, a nie łączy się z potrzebą odbywania uciążliwej rekonwalescencji.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Jak działa radiofrekwencja mikroigłowa?

Zabieg wykorzystuje mikronakłuwanie RF bazujące na częstotliwości radiowej. To minimalnie inwazyjna, niechirurgiczna technika, która jest w stanie odpowiedzieć na szereg problemów skórnych. Izolowane mikroigły pozwalają dostarczyć energię fali radiowej i wywołać kontrolowane podgrzanie tkanki na wybranej przez zabiegowca głębokości skóry. W trakcie zabiegu powstaje ponad 50 000 punktów mikrokoagulacji, co zwiększa produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego oraz zapoczątkowuje procesy gojenia. W efekcie dochodzi do znacznego napięcia, zagęszczenia, wygładzenia i przebudowy skóry, która ulega wyraźnemu odmłodzeniu.

Połączenie technologii mikronakłuć oraz fali radiowej w obrębie jednego zabiegu świetnie stymuluje skórę do regeneracji, pobudzając ją do tworzenia nowego kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Pierwsze efekty zabiegu można zaobserwować już po kilku dniach, tymczasem w ciągu nadchodzących kilku tygodni tylko się one intensyfikują. Rezultaty są długoterminowe. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Wskazania i przeciwwskazania

Wskazania​ do zabiegu

Przeciwwskazania do zabiegu

Informacje o zabiegu

Obszar zabiegu

W zależności od potrzeb.

Czas trwania

Powyżej 60 minut.

Ilość zalecanych sesji

Ilość sesji ustalana indywidualnie.

Efekty​

  • Redukcja zmarszczek, blizn
  • Zwężenie porów
  • Ujędrnienie skóry

Cennik​

  • Radiofrekwencja mikroigłowa​ Od 1500 zł

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Zabiegi najlepiej wykonywać w serii, ich ilość to kwestia indywidualna. Przeważnie zaleca się jednak wykonanie 3 zabiegów w odstępstwie miesiąca. Następnie można wykonywać zabieg przypominający raz na pół roku. 

  • Należy zrezygnować ze spożywania alkoholu na 24 godziny przed procedurą;
  • Osoby ze skłonnością do powstawania opryszczki powinny dobę przed zabiegiem zastosować profilaktycznie np. Heviran. 
  • Na 24 godziny po zabiegu należy zrezygnować ze spożywania alkoholu;
  • Na kilka dni po zabiegu nie korzystać z basenów i saun.
  • Przez 2 tygodnie po zabiegu unikać silnej ekspozycji słonecznej oraz stosować krem z wysokim filtrem SPF. 

Radiofrekwencja mikroigłowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które marzą o zmniejszeniu widoczności zmarszczek lub blizn oraz odmłodzeniu skóry bez stosowania mocniej inwazyjnych metod. To zabieg bardzo bezpieczny i dający wysoce satysfakcjonujące efekty. 

Zainspiruj się

Aby otrzymywać informacje o naszych zabiegach, ekskluzywnych wydarzeniach oraz nowościach
- zapisz sie do naszego newslettera.

Copyright © 2023 THE-CLINIC