Skip links

Radiofrekwencja mikroigłowa Warszawa

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg pozwalający zredukować blizny potrądzikowe i urazowe, drobne zmarszczki czy przebarwienia. Jest też pomocnym narzędziem w walce z rozstępami i wykazuje dużą skuteczność w redukcji rozszerzonych porów. Odpowiednio skonfigurowany zabieg pozwala przywrócić skórze prawidłowe napięcie.

Co to jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa to minimalnie inwazyjny zabieg zmniejszający widoczność zmarszczek czy blizn, prowadzący do zwężenia porów czy redukcji obwisłości skóry. Samo mikronakłuwanie poprawia krążenie w obszarze zabiegowym oraz stymuluje skórę do regeneracji. Dodanie fal radiowych pozwala jeszcze intensywniej pobudzić skórę do odnowy, a także przyspieszyć procesy gojenia. Zabieg gwarantuje długotrwałe efekty, a nie łączy się z potrzebą odbywania uciążliwej rekonwalescencji.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Jak działa radiofrekwencja mikroigłowa?

Zabieg wykorzystuje mikronakłuwanie RF bazujące na częstotliwości radiowej. To minimalnie inwazyjna, niechirurgiczna technika, która jest w stanie odpowiedzieć na szereg problemów skórnych. Izolowane mikroigły pozwalają dostarczyć energię fali radiowej i wywołać kontrolowane podgrzanie tkanki na wybranej przez zabiegowca głębokości skóry. W trakcie zabiegu powstaje ponad 50 000 punktów mikrokoagulacji, co zwiększa produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego oraz zapoczątkowuje procesy gojenia. W efekcie dochodzi do znacznego napięcia, zagęszczenia, wygładzenia i przebudowy skóry, która ulega wyraźnemu odmłodzeniu.

Połączenie technologii mikronakłuć oraz fali radiowej w obrębie jednego zabiegu świetnie stymuluje skórę do regeneracji, pobudzając ją do tworzenia nowego kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Pierwsze efekty zabiegu można zaobserwować już po kilku dniach, tymczasem w ciągu nadchodzących kilku tygodni tylko się one intensyfikują. Rezultaty są długoterminowe. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Jakie dolegliwości leczy radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa należy do najbardziej uznanych i najchętniej stosowanych metod leczenia blizn różnego pochodzenia – potrądzikowych, pourazowych, pooperacyjnych i pooparzeniowych. Kontrolowane mikrouszkodzenia i przewodzenie fal radiowych pozwala na przebudowę starej blizny – jej spłycenie i wygładzenie.

Rozszerzone ujścia gruczołów łojowych to powszechnie spotykany defekt kosmetyczny, który można zniwelować z pomocą radiofrekwencji mikroigłowej. Stymulacja naturalnych procesów regeneracyjnych pozwala zagęścić i ujędrnić skórę, tym samym zmniejszając widoczność porów.

Radiofrekwencja mikroigłowa stosowana jest z powodzeniem w zabiegach anti-aging – zarówno w walce z pierwszymi oznakami starzenia, jak i u kobiet dojrzałych. Zabieg poprzez mikrouszkodzenia stymuluje receptory fibroblastów, które zwiększają produkcję włókien kolagenowych i elastynowych. Skóra odzyskuje jędrność i sprężystość, a zmarszczki stają się mniej widoczne.

Zabieg pozwala również zmniejszać widoczność rozstępów, stanowiących rodzaj blizny. Ich przebudowa polega na zwiększeniu produkcji kolagenu i elastyny. Nowe włókna zagęszczają skórę, wygładzając rozstępy.

Radiofrekwencja mikroigłowa skłania tkanki do regeneracji, a także reguluje procesy melanogenezy. Tak pozwala ujednolicić koloryt skóry i rozjaśnić przebarwienia.

Zabieg skutecznie zagęszcza, ujędrnia i napina wiotką skórę twarzy. Pozwala poprawić jej kondycję, a także podnieść owal twarzy.

Jak przebiega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Pierwszym krokiem jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Istotne jest wykluczenie przeciwwskazań oraz przedstawienie przygotowania do zabiegu, ponieważ skóra musi być odpowiednio przygotowana do procedury – między innymi przez unikanie ekspozycji na słońce. Lekarz zbiera wywiad lekarski i ogląda skórę pacjenta. Przed właściwym zabiegiem wybrany obszar znieczula się kremem. Po jego przyswojeniu lekarz przystępuje do zabiegu z użyciem specjalistycznej głowicy wyposażonej w pozłacane igły. Głowica zasysa skórę, wykonuje serię kontrolowanych mikronakłuć, a także podgrzewa tkanki falą radiową. Lekarz stopniowo przesuwa głowicę. W razie dyskomfortu pacjenta można dostosować ustawienia urządzenia. Po skończonym zabiegu aplikuje się środki łagodzące i odżywcze.

Radiofrekwencja mikroigłowa - zabieg

Wskazania i przeciwwskazania

Radiofrekwencja mikroigłowa - wskazania

Radiofrekwencja mikroigłowa - przeciwwskazania

Informacje o zabiegu

Obszar zabiegu

W zależności od potrzeb.

Czas trwania

Powyżej 60 minut.

Liczba zalecanych sesji

Ilość sesji ustalana indywidualnie.

Radiofrekwencja mikroigłowa - Efekty​

  • Redukcja zmarszczek, blizn
  • Zwężenie porów
  • Ujędrnienie skóry
  • Zmniejszenie widoczności rozstępów
  • Rozjaśnienie przebarwień
  • Poprawa owalu twarzy

Radiofrekwencja mikroigłowa - Cennik​

  • Radiofrekwencja mikroigłowa​ Od 1500 zł

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Zabiegi najlepiej wykonywać w serii, ich ilość to kwestia indywidualna. Przeważnie zaleca się jednak wykonanie 3 zabiegów w odstępstwie miesiąca. Następnie można wykonywać zabieg przypominający raz na pół roku. 

  • Należy zrezygnować ze spożywania alkoholu na 24 godziny przed procedurą;
  • Osoby ze skłonnością do powstawania opryszczki powinny dobę przed zabiegiem zastosować profilaktycznie np. Heviran. 
  • Na 24 godziny po zabiegu należy zrezygnować ze spożywania alkoholu;
  • Na kilka dni po zabiegu nie korzystać z basenów i saun.
  • Przez 2 tygodnie po zabiegu unikać silnej ekspozycji słonecznej oraz stosować krem z wysokim filtrem SPF. 

Radiofrekwencja mikroigłowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które marzą o zmniejszeniu widoczności zmarszczek lub blizn oraz odmłodzeniu skóry bez stosowania mocniej inwazyjnych metod. To zabieg bardzo bezpieczny i dający wysoce satysfakcjonujące efekty. 

X
Nie wiesz jaki zabieg
będzie odpowiedni dla Ciebie?