Skip links

Mezoterapia kolagenowa

Mezoterapia kolagenowa jest skutecznym zabiegiem pozwalającym na odbudowę skóry. Dzięki niej można zniwelować zmarszczki czy drobne blizny, a także ogólnie poprawić wygląd skóry i przywrócić jej jędrność. Mezoterapia kolagenowa może też być pomocna w zmniejszaniu rozstępów.

Czym jest mezoterapia kolagenowa?

Kolagen jest jednym z fundamentalnych składników naszej skóry, który odpowiedzialny jest za jej elastyczność i nawilżenie. Wraz z wiekiem jego ilość w naszym organizmie zmniejsza się, czego efektem jest wysuszenie, zwiotczenie skóry oraz powstawanie zmarszczek. Mezoterapia kolagenowa jest zabiegiem małoinwazyjnym, w którym za sprawą serii bardzo drobnych zastrzyków wprowadza się do głębokich warstw skóry preparaty zawierające kolagen. Mezoterapia pobudza kolagen do ponownej produkcji, czego rezultatem jest stymulacja, regeneracja, wygładzenie skóry oraz zwiększenie jej poziomu nawilżenia.

Zabieg nie wywołuje reakcji alergicznych, ponieważ kolagen typu I jest zgodny z naturalnym kolagenem, który występuje w naszej skórze. Mezoterapia doskonale sprawdza się jako zabieg profilaktyki przeciwstarzeniowej, pozwalający jak najdłużej utrzymać młody wygląd. Jest też pomocna przy subtelnym wygładzaniu drobnych zmarszczek, ujędrnianiu i nawilżaniu skóry. Pomaga w regeneracji skóry narażonej na stres czy zanieczyszczenia środowiska. Zabieg wykonywany jest na delikatnych obszarach twarzy takich jak: okolice oczu, linia żuchwy, podbródek, szyja oraz częściach ciała, w których pragniemy ujędrnić naszą skórę i zniwelować nieestetyczne rozstępy.

Mezoterapia kolagenowa​

Jak działa mezoterapia kolagenowa?

Mezoterapia kolagenowa polega na wielokrotnym wstrzyknięciu za pomocą bardzo cienkiej igły preparatu zawierającego kolagen typu I do głębszych warstw skóry, który widocznie poprawia jej elastyczność i jędrność. Zabieg nie jest bolesny, ale pacjent lub pacjentka może odczuwać niewielki dyskomfort, można więc zaaplikować znieczulenie. Procedura trwa do 60 minut, w zależności od wielkości obszaru zabiegowego.

Wskazania i przeciwwskazania

Wskazania​ do zabiegu

Przeciwwskazania do zabiegu

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Informacje o zabiegu

Obszar zabiegu

W zależności od potrzeb.

Czas trwania

Do 60 minut.

Ilość zalecanych sesji

Ustalana indywidualnie.

Efekty​

 • Redukcja drobnych zmarszczek, blizn.
 • Poprawa jędrności, gęstości i nawilżenia skóry.
 • Wyrównanie kolorytu skóry.
 • Zmniejszenie rozstępów.

Cennik​

 • Mezoterapia kolagenowa od 1200 zł

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Poleca się wykonywanie zabiegów w serii. W przypadku rewitalizacji skóry twarzy najlepiej sprawdzi się seria 3 do 6 zabiegów wykonywanych w odstępach 10 do 14 dni. Przy zabiegach na ciało poleca się wykonanie od 6 do 10 zabiegów w przerwach od 7 do 14 dni. Oczywiście ilość zabiegów zależy od indywidualnej kondycji skóry pacjentki bądź pacjenta. Serię zabiegów można powtarzać - np. raz na pół roku.

Zabieg nie wymaga żadnego szczególnego przygotowania, dobrze jednak zrezygnować ze spożywania alkoholu na 24 godziny przed procedurą oraz nie stosować kosmetyków podrażniających skórę.

 • Po zabiegu widoczne są niewielkie grudki, które w ciągu kilku dni samoistnie się wchłaniają, jest to objaw zupełnie normalny.
 • W miejscach iniekcji mogą pojawić się delikatnienie zasinienia, jeżeli pojawi się obrzęk można zastosować zimny kompres.
 • Z miejscem poddanym zabiegowi należy obchodzić się bardzo delikatnie przez kilka dni po zabiegu (nie stosować podrażniających kosmetyków oraz nie przecierać zbyt mocno ręcznikiem).
 • Nie należy pić alkoholu ani przyjmować aspiryny przez minimum 24 godzin po zabiegu.
 • Przez przynajmniej 24 godziny od wykonania zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego.
 • Przez przynajmniej tydzień po zabiegu unikać wysokich temperatur, a więc m. in. Korzystania z sauny, jacuzzi, a także basenu.
 • Przez 2 tygodnie po zabiegu unikać silnej ekspozycji słonecznej oraz stosować krem z wysokim filtrem.

Mezoterapia kolagenowa doskonale sprawdza się w spowalnianiu procesów starzenia się skóry. Polega na wstrzyknięciu do głębszych warstw skóry preparatu zawierającego kolagen typu I, który redukuje drobne zmarszczki, blizny, rozstępy, poprawia jędrność, gęstość oraz poziom nawilżenia skóry. Zabieg nie wywołuje reakcji alergicznych, ponieważ kolagen typu I jest zgodny z naturalnym kolagenem, który występuje w naszej skórze.

X
Nie wiesz jaki zabieg
będzie odpowiedni dla Ciebie?