Skip links

Peeling chemiczny

Peeling chemiczny to skuteczna metoda pozwalająca kompleksowo zadbać o skórę i usunąć przebarwienia oraz zmiany pigmentacyjne. Poza tym pozwala zniwelować drobne zmarszczki oraz blizny, w tym blizny potrądzikowe. Daje też możliwość przywrócenia zdrowego wyglądu skórze zniszczonej słońcem lub z rozszerzonymi porami.

Czym jest peeling chemiczny?

Peelingi chemiczne to doskonała odpowiedź na szereg problemów skórnych. Zabieg jest w stanie rozjaśnić plamy pigmentacyjne i wyrównać koloryt skóry, wygładzić zmarszczki, pomóc w regeneracji naskórka, zmniejszyć widoczność blizn, zwęzić pory oraz nadać skórze bardziej promienny, młodzieńczy wygląd. Lekarz dobiera odpowiednie substancje zastosowane w ramach peelingu, tak by jak najlepiej odpowiedziały na indywidualne potrzeby pacjentki czy pacjenta.

Peeling chemiczny - zabieg

Jak działa peeling chemiczny?

Peeling umożliwia usunięcie martwego naskórka przy pomocy substancji chemicznych nałożonych na skórę. Odpowiednio skomponowane mieszanki są w stanie pomóc w leczeniu szeregu problemów skórnych. Peeling chemiczny najczęściej wykonuje się na twarzy, ale może on zostać zastosowany również w innych obszarach – np. na skórze dłoni czy szyi. Wyróżnia się trzy rodzaje peelingów. Najdelikatniejszy jest peeling powierzchniowy stosowany w celu likwidacji drobnych zmarszczek i przebarwień czy leczenia trądziku. Peeling średnio głęboki pozwala z kolei na oczyszczenie zarówno naskórka, jak i dotarcie do skóry właściwej, dzięki czemu jest w stanie poradzić sobie także z głębszymi zmarszczkami czy bliznami. Najintensywniejszy jest peeling głęboki, w ramach którego stosuje się silne roztwory zalecane przede wszystkim do minimalizacji głębokich blizn. Zabieg nie jest bolesny i gwarantuje bardzo dobre efekty.

Jakie dolegliwości usuwa peeling chemiczny?

Peeling chemiczny pozwala na spłycenie drobnych zmarszczek. Stosuje się zróżnicowane substancje chemiczne w zależności od kondycji skóry. Odnowie naskórka towarzyszą naturalne procesy naprawcze. Zabieg poprawia również jędrność i napięcie skóry, dlatego znajduje zastosowanie w przypadku cery dojrzałej.

Peelingi chemiczne średnie i głębokie powodują kontrolowane uszkodzenia, pobudzające w skórze naturalne procesy naprawcze. Docierając do skóry właściwej stymulują produkcję nowych włókien kolagenowych i elastynowych, zapoczątkowując przebudowę blizn.

Substancje wykorzystane w ramach peelingu chemicznego mogą zostać dobrane tak, by ujednolicić koloryt skóry. Poszczególne kwasy rozjaśniają przebarwienia i zróżnicowane plamy pigmentacyjne, znacząco niwelując ich widoczność.

Wybrane kwasy stosowane w peelingach chemicznych pozwalają odblokować ujścia gruczołów łojowych i ograniczają wydzielanie sebum. Poprawiają też teksturę skóry, pozwalając na zwężenie porów. Wykonanie serii oraz regularne sesje przypominające zapobiegają ponownemu powstawaniu tego defektu kosmetycznego.

Cera wystawiona na silne promieniowanie słoneczne jest skłonna do przesuszenia prowokującego powstawanie niedoskonałości, wiotczeje, a na jej powierzchni pojawiają się przebarwienia posłoneczne. Peeling chemiczny działa wielotorowo – rozjaśnia plamy i ujednolica koloryt, stymuluje procesy naprawcze i poprawia teksturę, a także normalizuje wydzielanie sebum. Należy pamiętać, że procedurę można zastosować dopiero po ustąpieniu opalenizny.

Jak przebiega peeling chemiczny?

Peeling chemiczny rozpoczynamy od oględzin skóry i ustalenia priorytetów pacjenta. W ramach zabiegów stosuje się zróżnicowane substancje, co ułatwia znalezienie remedium na poszczególne dolegliwości. Konieczne jest wykluczenie przeciwwskazań i wykonanie próby uczuleniowej.

Oczyszczamy skórę z powierzchniowych zanieczyszczeń – np. pozostałości kosmetyków. Nakładamy wybraną mieszaninę substancji, po czym pozostawiamy ją na skórze na kilka do kilkunastu minut, co umożliwia przeniknięcie składników. Po tym czasie dokładnie usuwamy preparat. Może wystąpić zaczerwienienie i podrażnienie, dlatego często stosujemy kosmetyk ochronny i nawilżający. Należy pamiętać o przestrzeganiu zaleceń pozabiegowych, w tym o ochronie przeciwsłonecznej.

Peeling chemiczny - zabieg

Wskazania i przeciwwskazania

Peeling chemiczny - Wskazania

Peeling chemiczny - Przeciwwskazania

Peeling chemiczny - efekty

Informacje o zabiegu

Obszar zabiegu

W zależności od potrzeb.

Czas trwania

30-40 minut.

Liczba zalecanych sesji

Ustalana indywidualnie.

Peeling chemiczny - Efekty​

  • Redukcja zmarszczek i blizn
  • Zwężenie porów
  • Wyrównanie kolorytu twarzy
  • Poprawa kondycji skóry suchej, zniszczonej czynnikami zewnętrznymi i pozbawionej blasku
  • Leczenie trądziku

Peeling chemiczny - Cennik​

  • Peeling chemiczny od 200 zł
  • Peeling PRX od 450 zł
  • Cosmelan od 2000 zł

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Ilość wskazanych zabiegów zależy od kondycji skóry. Przeważnie zaleca się wykonanie od 4 do 6 zabiegów w odstępie 14 do 21 dni.

  • Na 2 tygodnie przed zabiegiem unikać ekspozycji słonecznej oraz stosować kremy z wysokim filtrem.
  • Na tydzień przed zabiegiem odstawić kosmetyki zawierające kwasy oraz alkohol.
  • Na 24 godziny przed zabiegiem zrezygnować z makijażu twarzy oraz spożywania alkoholu.
  • Na 2 tygodnie po zabiegu należy unikać ekspozycji słonecznej (a także korzystania z solarium) oraz stosować krem z wysokim filtrem SPF przez kolejne dwa miesiące.
  • Na kilka dni po zabiegu unikać intensywnej aktywności fizycznej.
  • Po zabiegu skóra może być przez kilka dni zaczerwieniona – należy obchodzić się z nią łagodnie, stosować delikatne kremy nawilżające i produkty zaaprobowane przez lekarza i nie przecierać jej agresywnie ręcznikiem.

Peeling chemiczny pozwala zrewitalizować skórę, wyrównać jej koloryt, wygładzić zmarszczki i odpowiedzieć na szereg problemów estetycznych. Zabieg jest szybki i stosunkowo nisko inwazyjny, a gwarantuje naprawdę wymierne efekty. 

X
Nie wiesz jaki zabieg
będzie odpowiedni dla Ciebie?