Skip links

Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2 to idealny sposób na redukcję blizn w tym: potrądzikowych, pooperacyjnych, pooparzeniowych, rozstępów, zmarszczek, przebarwień i zmian pigmentacyjnych, usuwanie brodawek i włókniaków. Pomaga również w przypadku utraty jędrności skóry na twarzy i ciele.

Czym jest laser frakcyjny CO2?​

Głęboka przebudowa skóry dopasowana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Laser frakcyjny to innowacyjne urządzenie wykorzystywane w zróżnicowanych zabiegach na skórę twarzy, szyi i dekoltu. Skorzystaj z najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej. Systemy frakcyjne wykorzystujące fototermolizę od tradycyjnych urządzeń laserowych różnią się mniejszą inwazyjnością zabiegu. Uzyskuje się doskonałe efekty przy jednocześnie mniejszym stopniu uszkodzenia skóry.

Laser frakcyjny - ZABIEG

Jak działa ten rodzaj lasera?​

Działanie lasera frakcyjnego co2 jest ściśle kontrolowane i precyzyjne. Światło lasera frakcyjnego wnika w skórę i wywołuje reakcję fototermiczną, która prowadzi do szybkiego podgrzania i odparowania wody w komórkach skóry. Uszkodzone włókna kolagenowe rozpoczynają intensywny proces regeneracji.

Laser frakcyjny stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, czego efektem jest zwiększone napięcie skóry i redukcja zmarszczek. Pozwala także na usuwanie przebarwień, rozstępów, blizn i innych niedoskonałości. Poprawie ulega zarówno widoczna powierzchnia skóry jak i jej napięcie i jędrność. Pierwsze efekty mogą być widoczne już po jednym zabiegu. Warto jednak wiedzieć, że skóra potrzebuje czasu do przeprowadzenia pełnej regeneracji. Jest to około 3-6 miesięcy

Jakie dolegliwości leczy laser frakcyjny CO2?

Laser frakcyjny pozwala zarówno miejscowo, jak i w obrębie całej twarzy przeprowadzić proces rewitalizacji skóry. Jest skutecznym narzędziem do usuwania zróżnicowanych zmarszczek. Nadaje się także do wygładzania zmarszczek głęboko utrwalonych.

Z biegiem lat dochodzi do osłabienia włókien kolagenowych. Produkcja kolagenu i elastyny spada, czego efektem jest wiotka skóra. Może to w dalszej kolejności powodować zniekształcenie owalu twarzy. Reakcja skóry na laser CO2 to intensywna regeneracja.

Światło lasera nadaje się do usuwania przebarwień. Rozgrzewa komórki barwnikowe, w efekcie czego je uszkadza. Są one następnie wydalane z organizmu. Następnego dnia lub w kolejnych dobach przebarwienia mogą pociemnieć, aby następnie zniknąć po około 2 tygodniach.

Mikrourazy, które powstają w toku laseroterapii, stymulują skórę do odbudowy, ale także regulują aktywność gruczołów łojowych. Zostają one zmniejszone, a następnie zamknięte. Odbudowa włókien kolagenowych następnie regeneruje skórę poddaną zabiegowi.

Wiązka lasera wnika w tkanki usuwanego znamienia. Znamię wówczas ulega odparowaniu bądź alternatywnie odcięciu. Po zabiegu może powstać niewielki dołek rozmiarów znamienia. Formujących się w nim strupków nie wolno odrywać.

Laseroterapia frakcyjna jest skuteczną metodą usuwania blizn. Dotyczy to blizn o różnym pochodzeniu. Czasem wystarczy jeden zabieg, w innych przypadkach potrzebna jest seria zabiegów. Laser pozwala na przeprowadzenie regeneracji skóry w miejscu urazu i odbudowuje tkanki.

Laser pozwala zniwelować rozstępy. Podobnie jak w przypadku blizn, tu także może być potrzebnych więcej zabiegów. W wyniku odparowania wody w skórze zachodzą intensywne procesy odbudowy, czego efektem jest poprawa napięcia i uzupełnienie rozstępów.

Jak przebiega zabieg laserem frakcyjny CO2?​

Laser frakcyjny stosuje się na oczyszczoną skórę. Procedura polega na naświetlaniu wiązką laserową ściśle określonych miejsc. Parametry dostosowuje się do potrzeb danego pacjenta. Laser CO2 dysponuje dwoma trybami pracy (dynamicznym oraz statycznym) – co więcej: oferuje też możliwość uzyskania zmiennych kształtów i wzorów pola skanowania oraz regulacji mocy impulsu. Możemy ściśle określić intensywność i głębokość zabiegu.

To wszystko sprawia, że CO2 gwarantuje bardzo precyzyjne efekty i może być stosowany na tak delikatnych obszarach jak choćby skóra w okolicach oczu czy szyi. Zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym (poprzez krem znieczulający).

Jak działa laser frakcyjny

Wskazania i przeciwwskazania

Laser frakcyjny CO2 - Wskazania​

Laser frakcyjny CO2 - Przeciwwskazania

Nie wszyscy mogą skorzystać z zabiegu laserem frakcyjnym CO2. W trosce o bezpieczeństwo i komfort pacjenta przeprowadzamy wywiad kwalifikacyjny, by wykluczyć przeciwwskazania, którymi są między innymi:

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Informacje o zabiegu

Obszar zabiegu

Twarz i ciało

Czas trwania

15 - 30 min

Ilość zalecanych sesji

1 - 3

Laser frakcyjny CO2 - Efekty​

 • skutecznie niweluje blizny potrądzikowe, a także blizny o innym pochodzeniu (np. pooperacyjne)
 • redukuje drobne zmarszczki, w tym zmarszczki utrwalone, trudniejsze do usunięcia dla toksyny botulinowej
 • powoduje odmłodzenie skóry przez nowe włókna kolagenowe – skóra staje się jędrna
 • poprawia nierówny koloryt skóry, skutecznie usuwając zaczerwienienie i przebarwienia,
 • zamyka rozszerzone pory i reguluje aktywność gruczołów łojowych.

Laser frakcyjny CO2 - Cennik

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Na miesiąc przed zabiegiem należy koniecznie odstawić wszelkie leki oraz zioła o działaniu światłouczulającym (np. lamotrygina, wenlafaksyna, antybiotyki, leki sercowo-naczyniowe, leki przeciwhistaminowe, leki przeciwtrądzikowe, dziurawiec i inne). W razie wątpliwości należy sprawdzić w ulotce przyjmowanego środka, czy uwrażliwia na światło lub skonsultować się z lekarzem przeprowadzającym zabieg.

 • Na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem odstawić kosmetyki zawierające retinoidy. To także środki przeciwtrądzikowe o działaniu miejscowym.
 • Przez 2 tygodnie przed zabiegiem unikać ekspozycji słonecznej oraz stosować kremy z wysokim filtrem ochronnym.
 • Na tydzień przed zabiegiem odstawić kosmetyki zawierające kwasy oraz alkohol.
 • W dobie poprzedzającej zabieg nie stosować makijażu. Kategorycznie nie należy spożywać alkoholu.

Skóra po zabiegu laserem frakcyjnym wymaga szczególnej pielęgnacji. Kluczowa jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym - należy więc stosować filtry SPF 50+. Ważne jest regularne nawilżanie. Skóra może się łuszczyć, ale nie wolno jej odrywać. Unikamy także ekspozycji na ciepło - w tym sauny i gorących kąpieli. Ze względu na chlorowaną wodę należy także zrezygnować z basenu.

 • naturalne, mijające w ciągu pierwszych dni skutki uboczne występujące w miejscu zabiegu to zaczerwienienie, pieczenie, obrzęk.
 • na drugi dzień po zabiegu mogą pojawić się strupki, utrzymujące się do siedmiu dni.
 • w przypadku niedostatecznej ochrony skóry po zabiegu laserem frakcyjnym przed promieniowaniem słonecznym mogą wystąpić trwałe przebarwienia.
 • zabiegi laserem CO2 wykonywane w sposób zbyt agresywny mogą skutkować wystąpieniem trudno gojących się ran i bliznowacenia. Takie skutki uboczne pojawiają się, jeśli parametry lasera są źle dobrane. Z tego powodu ważny jest wybór specjalisty, który odpowiednio dobierze moc wiązki.

Zabiegi laserem CO2 są bezpieczne i dobrze zbadane przez specjalistów z zakresu medycyny estetycznej. Zastosowanie systemu frakcyjnego pozwala na większą precyzję i zmniejszenie ryzyka skutków ubocznych. Skraca także okres rekonwalescencji.

Zabieg może być niekomfortowy, ale zazwyczaj jest praktycznie bezbolesny. Pojawia się uczucie pieczenia lub bólu podobnego do uszczypnięcia. Możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego.

Zabieg trwa około pół godziny - czas ten zależy od rozmiaru miejsca zabiegu. Jeśli ma zostać zastosowane znieczulenie, należy zaczekać na jego działanie.

Po laserze frakcyjnym należy pozwolić skórze prowadzić procesy regeneracji. Kolejny zabieg wykonuje się najwcześniej po czterech tygodniach, choć często nie jest on już potrzebny. Efekty lasera frakcyjnego, takie jak wygładzenie zmarszczek i poprawa jędrności skóry, utrzymują się około dwóch lat.

Zaleca się wykonywanie zabiegów w okresie jesienno-zimowym ze względu na zmniejszoną ekspozycję na słońce. W przypadku wykonywania zabiegów wiosną i latem należy pamiętać o konieczności ciągłego stosowania kremów ochronnych z wysokim filtrem.

Wielu pacjentów przekonało się, jak skutecznym narzędziem jest laser frakcyjny. Warszawa oferuje liczne zabiegi laserowe, ten jednak jest szczególnie skuteczny przy jednocześnie niskiej inwazyjności. Wygładzenie zmarszczek, odmłodzenie skóry, usuwanie przebarwień, rozstępów i blizn jeszcze nigdy nie było tak proste.

Laser frakcyjny stosowany zwłaszcza dla ujędrnienia, redukcji blizn i rozstępów oraz wyrównania kolorytu jest bezpieczny dla wszystkich rodzajów skóry. Ważne jest dostosowanie mocy i innych parametrów do danej cery. Atutem tego zabiegu może być także fakt, iż pozwala on regulować aktywność gruczołów łojowych przy cerze tłustej.

Laser frakcyjny może zostać wykorzystany do poprawy wyglądu skóry twarzy, szyi, dekoltu i całego ciała.

Ze względu na specyfikę tego zabiegu należy stosować w danym czasie wyłącznie laser frakcyjny. Warszawa, w tym nasza klinika oferuje szeroką gamę zabiegów medycyny estetycznej i kosmetycznych. Działanie lasera wymaga jednak ostrożnego postępowania ze skórą w kolejnych tygodniach.

Przerwa pomiędzy zabiegami trwa tyle, ile zajmuje proces gojenia, czyli około 4-6 tygodni.

X
Nie wiesz jaki zabieg
będzie odpowiedni dla Ciebie?