Skip links

Wypełniacze - kwas hialuronowy

Wypełniacze – kwas hialuronowy – to zabieg pozwalający na redukcję zmarszczek , umożliwia również modelowanie twarzy, konturowanie rysów i modelowanie ust, jak i intensywne nawilżenie i wygładzenie skóry.

Czym są wypełniacze?

Wypełniacze tkankowe są stosowane do zabiegów estetycznych twarzy, a czasem również ciała – np. dłoni. Świetnie sprawdzają się przy wypełnianiu bruzd, konturowaniu, modelowaniu i tworzeniu objętości, ale też przywracaniu skórze nawilżenia. Najczęściej wykorzystywanym wypełniaczem jest kwas hialuronowy. Kwas ten występuje w organizmie naturalnie. Jego zadaniem jest wiązanie cząsteczek wody, w związku z czym ma on kluczowy wpływ na kondycję skóry. Gdy z wiekiem w skórze ubywa kwasu hialuronowego, dochodzi do powstawania zmarszczek i bruzd. Wtedy idealnie sprawdza się właśnie zabieg z wypełniaczami. Odpowiedni rodzaj kwasu hialuronowego może być jednak zastosowany nie tylko do wygładzenia zmarszczek, ale też wymodelowania ust czy korekty nosa.

Wypelniacze

Jak działa kwas hialuronowy?

Wypełniacze są używane zarówno do celów przeciwstarzeniowych, jak i upiększających. Aby nadać młodzieńczy wygląd, można stosować wypełniacze skórne w celu zmniejszenia widocznych zmarszczek od łagodnych do głębokich i są one szczególnie skuteczne w leczeniu środkowych i dolnych obszarów twarzy. Istnieje szereg różnorodnych wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego – każdy z nich dostosowany jest do specyfiki danego zabiegu. Z pomocą odmiennych preparatów opartych na kwasie hialuronowym można wymodelować usta, zwiększyć widoczność kości policzkowych, zredukować fałdy nosowo-wargowe, wygładzić zmarszczki, wykonać wolumetrię całej twarzy czy korektę nosa. Substancja wstrzykiwana do skóry ma żelową konsystencję składającą się ze stabilizowanego, niezwierzęcego kwasu hialuronowego, który jest przyjazny dla tkanek. Procedurę wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Wypełniacze tkankowe są długotrwałe, efekt pojedynczego wypełnienia utrzymuje się średnio od 10 do 12 miesięcy.

Jakie dolegliwości leczy się przy użyciu wypełniaczy?

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego stosuje się w szczególności w przypadku wąskich, nieproporcjonalnych warg lub opadnięcia kącików. Preparat wiąże wodę w obszarze zabiegowym, natychmiast powodując powiększenie ust i wyrównanie ewentualnej dysproporcji. Dawka preparatu i metoda podania zależą od oczekiwań pacjentki.

Bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki można wypełnić kwasem hialuronowym, przywracając twarzy młody wygląd. To szczególnie chętnie wybierana procedura w przypadku osób dojrzałych.

Zanik podskórnej tkanki tłuszczowej może wynikać z procesów starzenia, czynników zewnętrznych oraz indywidualnych predyspozycji, a także utraty masy ciała. Kwas hialuronowy aplikowany w zwiotczały obszar pozwala natychmiast odmłodzić twarz.

Opadanie policzków – określane jako chomiki – wynika z wielu czynników, w tym schudnięcia, nieodpowiedniego stylu życia i procesu starzenia. Kwas hialuronowy pozwala wypełnić zwiotczałą skórę policzków, przywracając im jędrność i niwelując starczy wygląd twarzy.

Skóra wokół oczu jest szczególnie wrażliwa na czynniki zewnętrzne, szybko dochodzi do jej przesuszenia, a niewielka ilość podskórnej tkanki tłuszczowej sprzyja powstawaniu cieni i worków. Rozwiązaniem jest iniekcja kwasu hialuronowego, wskutek czego zniwelowane zostaje uciążliwe zaczerwienienie i nie powstają obrzęki.

Na dłoniach zlokalizowana jest niewielka ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, wobec czego na skutek schudnięcia lub procesu starzenia skóra często wiotczeje. Może temu towarzyszyć również jej suchość. Kwas hialuronowy nie pogrubia dłoni, a jedynie wypełnia pustą tkankę i ją nawilża, przywracając skórze dłoni młody wygląd.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem wypełniaczy?

Zabieg rozpoczynają oględziny lekarza medycyny estetycznej i rozmowa z pacjentem na temat oczekiwań. W ten sposób dobiera się ilość preparatu i metodę podania, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku modelowania ust. Kwas hialuronowy aplikuje się igłą lub mikrokaniulą w zależności od obszaru zabiegowego i indywidualnych potrzeb. Preparat zawiera środek znieczulający, który ogranicza dolegliwości bólowe. Bezpośrednio po zabiegu obszar może być spuchnięty i zaczerwieniony, co w żadnym wypadku nie stanowi finalnego efektu. Rezultaty można oceniać po kilku dniach.

Wypelniacze informacje

Wskazania i przeciwwskazania

Wypełniacze - Wskazania​

Wypełniacze - Przeciwwskazania

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Informacje o zabiegu

Obszar zabiegu

W zależności od potrzeb

Czas trwania

15 - 30 min

Liczba zalecanych sesji

1 sesja na kilka miesięcy

Wypełniacze - Efekty​

  • Redukcja zmarszczek
  • Modelowanie twarzy
  • Dogłębne nawilżenie skóry
  • Powiększenie ust i wyrównanie dysproporcji
  • Poprawa konturu twarzy
  • Odmłodzenie dłoni

Wypełniacze - Cennik​

  • Wypełniacze – kwas hialuronowy od 1500 do 2000 zł

    Jedna ampułka

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Wystarczy jeden zabieg, by cieszyć się dobroczynnymi efektami zabiegu przez wiele miesięcy.

Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania, należy natomiast zrezygnować ze spożywania alkoholu na 24 godziny przed procedurą, dobrze stosować też krem z wysokim filtrem przed poddaniem się zabiegowi.

  • Na 24 godziny po zabiegu należy zrezygnować ze spożywania alkoholu.
  • Na kilka dni po zabiegu nie korzystać z basenów i saun.
  • Przez 2 tygodnie po zabiegu unikać silnej ekspozycji słonecznej oraz stosować krem z wysokim filtrem.
  • Ze skórą w miejscu iniekcji najlepiej obchodzić się przez kilka dni delikatnie, a więc nie przecierać jej zbyt mocno ręcznikiem czy nie stosować podrażniających kosmetyków.

Zabiegi z kwasem hialuronowym należą do najpopularniejszych w medycynie estetycznej. Wypełniacze cieszą się tak dużym powodzeniem, bo umożliwiają zarówno konturowanie rysów czy modelowanie ust, jak i intensywne nawilżenie i wygładzenie skóry.

X
Nie wiesz jaki zabieg
będzie odpowiedni dla Ciebie?