Wypełniacze

Wypełniacze – kwas hialuronowy – to zabieg pozwalający na redukcję zmarszczek , umożliwia również modelowanie twarzy, konturowanie rysów i modelowanie ust, jak i intensywne nawilżenie i wygładzenie skóry.

Czym są wypełniacze?

Wypełniacze tkankowe są stosowane do zabiegów estetycznych twarzy, a czasem również ciała – np. dłoni. Świetnie sprawdzają się przy wypełnianiu bruzd, konturowaniu, modelowaniu i tworzeniu objętości, ale też przywracaniu skórze nawilżenia. Najczęściej wykorzystywanym wypełniaczem jest kwas hialuronowy. Kwas ten występuje w organizmie naturalnie. Jego zadaniem jest wiązanie cząsteczek wody, w związku z czym ma on kluczowy wpływ na kondycję skóry. Gdy z wiekiem w skórze ubywa kwasu hialuronowego, dochodzi do powstawania zmarszczek i bruzd. Wtedy idealnie sprawdza się właśnie zabieg z wypełniaczami. Odpowiedni rodzaj kwasu hialuronowego może być jednak zastosowany nie tylko do wygładzenia zmarszczek, ale też wymodelowania ust czy korekty nosa.

Wypelniacze

Jak działa kwas hialuronowy?

Wypełniacze są używane zarówno do celów przeciwstarzeniowych, jak i upiększających. Aby nadać młodzieńczy wygląd, można stosować wypełniacze skórne w celu zmniejszenia widocznych zmarszczek od łagodnych do głębokich i są one szczególnie skuteczne w leczeniu środkowych i dolnych obszarów twarzy. Istnieje szereg różnorodnych wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego – każdy z nich dostosowany jest do specyfiki danego zabiegu. Z pomocą odmiennych preparatów opartych na kwasie hialuronowym można wymodelować usta, zwiększyć widoczność kości policzkowych, zredukować fałdy nosowo-wargowe, wygładzić zmarszczki, wykonać wolumetrię całej twarzy czy korektę nosa. Substancja wstrzykiwana do skóry ma żelową konsystencję składającą się ze stabilizowanego, niezwierzęcego kwasu hialuronowego, który jest przyjazny dla tkanek. Procedurę wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Wypełniacze tkankowe są długotrwałe, efekt pojedynczego wypełnienia utrzymuje się średnio od 10 do 12 miesięcy.

Wskazania i przeciwwskazania

Wskazania​ do zabiegu

Przeciwwskazania do zabiegu

Wypelniacze informacje

Informacje o zabiegu

Obszar zabiegu

W zależności od potrzeb

Czas trwania

15 - 30 min

Ilość zalecanych sesji

1 sesja na kilka miesięcy

Efekty​

  • Redukcja zmarszczek
  • Modelowanie twarzy
  • Dogłębne nawilżenie skóry

Cennik​

  • Wypełniacze – kwas hialuronowy od 1500 do 2000 zł

    Jedna ampułka

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Wystarczy jeden zabieg, by cieszyć się dobroczynnymi efektami zabiegu przez wiele miesięcy.

Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania, należy natomiast zrezygnować ze spożywania alkoholu na 24 godziny przed procedurą, dobrze stosować też krem z wysokim filtrem przed poddaniem się zabiegowi.

  • Na 24 godziny po zabiegu należy zrezygnować ze spożywania alkoholu.
  • Na kilka dni po zabiegu nie korzystać z basenów i saun.
  • Przez 2 tygodnie po zabiegu unikać silnej ekspozycji słonecznej oraz stosować krem z wysokim filtrem.
  • Ze skórą w miejscu iniekcji najlepiej obchodzić się przez kilka dni delikatnie, a więc nie przecierać jej zbyt mocno ręcznikiem czy nie stosować podrażniających kosmetyków.

Zabiegi z kwasem hialuronowym należą do najpopularniejszych w medycynie estetycznej. Wypełniacze cieszą się tak dużym powodzeniem, bo umożliwiają zarówno konturowanie rysów czy modelowanie ust, jak i intensywne nawilżenie i wygładzenie skóry.

Zainspiruj się

Aby otrzymywać informacje o naszych zabiegach, ekskluzywnych wydarzeniach oraz nowościach
- zapisz sie do naszego newslettera.

Copyright © 2023 THE-CLINIC