Skip links

Wiotka skóra – objawy, przyczyny, zabiegi

Jak zwalczyć cellulit? Jakie są rodzaje cellulitu? By pozbyć się pomarańczowej skórki, poznaj lepiej swojego wroga i skuteczne metody działania. Zebraliśmy w jednym miejscu najważniejsze informacje na temat tego powszechnego defektu kosmetycznego.
Wiotka skóra - Zabiegi

Czym jest wiotka skóra?

Wiotka skóra oznacza zmniejszone napięcie skóry wynikające z osłabienia jej struktur. Z całkowitej jędrności i elastyczności skóry mogą cieszyć się tylko nastolatki — z każdym rokiem następuje coraz większe osłabienie produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny.

Z biegiem lat skóra staje się słabsza — słabnie jej naturalne rusztowanie zbudowane z włókien kolagenu i elastyny, białek odpowiedzialnych za jej napięcie. W mniejszym stopniu wydziela się także kwas hialuronowy ważny dla jej nawilżenia. To w naturalny defekt kosmetyczny postępujący z wiekiem, choć wpływa na niego też styl życia.

Problem wiotkiej skóry najbardziej widoczny jest tam, gdzie skóra jest wrażliwa, dlatego musimy szczególnie troszczyć się o okolicę oka. Utrata jędrności skóry w tym obszarze to jedna z pierwszych oznak starzenia. Ten problem dotyczący każdego z nas jest odwracalny.

Zabiegi na wiotką skórę

Wiotka skóra to częsty problem. Medycyna estetyczna dostarcza wielu zróżnicowanych rozwiązań. Sięgamy jedynie po takie, których badania dowodzą wysokiej skuteczności i pełnego bezpieczeństwa. Wśród nich są zabiegi laserowe oraz inne technologie.

Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Lifting skóry

Połączenie dwóch technologii: Pierwsza z nich naświetla wiotką skórę, poprawiając jej koloryt i teksturę. Druga to sekwencja mikro nakłuć, które sprawiają, że powstają nowe włókna kolagenowe i elastynowe. Efekty są zarówno natychmiastowe, jak i kumulatywne; zaleca się wykonanie serii zabiegów.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Osocze bogatopłytkowe

Podczas zabiegu wykorzystuje się osocze z krwi pacjenta, z którego można pozyskać w pełni bio kompatybilny preparat. Po aplikacji wnika w głąb tkanki, stymulując fibroblasty do wytwarzania nowych włókien kolagenowych i elastynowych, w efekcie czego skóra staje się jędrna. System cPRP jest jedną z najnowocześniejszych technologii na rynku — powstały preparat zawiera 5-7 razy więcej płytek krwi niż krew bazowa.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Laser frakcyjny CO2

Odmłodzenie skóry następuje w ramach jej własnej zdolności do regeneracji. Zabieg polega na kontrolowanych mikro uszkodzeniach około 15-30% wybranego obszaru, co stymuluje naturalny proces odbudowy oraz zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Laser pikosekundowy

zaawansowany laser pikosekundowy, który w kontrolowany sposób uszkadza wiotką skórę, stymulując ją do produkcji włókien kolagenowych. Umożliwia także usuwanie rozstępów, przebarwień i blizn. Przemyślany projekt zmniejsza dyskomfort podczas tej wysoce skutecznej terapii.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Laser dualny

W tej technologii laserowej wykorzystuje się dwie głowice i dwie długości fal, dzięki czemu nadaje się do niwelowania defektów twarzy i całego ciała z dopasowaniem do indywidualnych potrzeb. Laser podgrzewa skórę i wnika do jej głębokich warstw, zwiększając produkcję kolagenu i elastyny. W porównaniu do innych metod laserowych w tym wypadku dyskomfort jest niższy — głowica nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Radiofrekwencja mikroigłowa na twarz i ciało

Zabieg polega na emisji fal radiowych, łączących działanie mikro i makro termiczne z nakłuciami. Dzięki temu można podgrzać skórę właściwą, sprowokowaną do produkcji kolagenu i elastyny. Efekty są natychmiastowe, jednak szczególnie widoczne po upływie kilku miesięcy.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Nieinwazyjny lifting twarzy i ciała

Nieinwazyjny lifting wykorzystujący skupione fale ultradźwiękowe o dużym natężeniu. W ramach zabiegu dochodzi do kontrolowanego podgrzania tkanek, przez co intensywnie wydzielany jest kolagen. Nie ma potrzeby stosowania znieczulenia, u osób podatnych na ból wystarczy maść znieczulająca; już jeden zabieg wystarczy do regeneracji twarzy lub innych partii ciała, można go przypominać nie częściej niż raz na pół roku.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Radiofrekwencja mikroigłowa

Pod skórę wprowadza się cienkie igły emitujące fale radiowe. W efekcie dochodzi do miejscowego, kontrolowanego przegrzania tkanek. Wysoka temperatura pobudza naturalne procesy naprawcze — efekt zabiegu widać zwykle już po jednej sesji po upływie około dwóch tygodni, natomiast problem wiotkiej skóry skutecznie likwiduje seria złożona z kilku sesji.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Mikronakłuwanie

Urządzenie wykorzystuje igły o bardzo małej średnicy, które oprócz samego naskórka docierają do głębokich warstw skóry. 1920 mikro nakłuć stymuluje keratynocyty, fibroblasty, melanocyty i komórki macierzyste do procesów odbudowy. Choć może wydawać się drastyczny, jest w praktyce bezbolesny i nie wymaga znieczulenia; wymaga serii 4-6 zabiegów i warto wykonywać sesje przypominające.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Osocze wysokostężone

to także forma "wampirzego liftingu" na wiotkość skóry, zabieg wykorzystujący osocze pacjenta. Uzyskany preparat cechuje się bardzo wysoką zawartością płytek krwi. Zaaplikowany w skórę twarzy lub inny obszar ciała intensywnie stymuluje naturalne procesy w organizmie, stymulując odbudowę włókien kolagenowych i elastynowych.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Nici liftingujące

Sprawdzony sposób na zwiotczenie skóry w nowej odsłonie — w tym wypadku z bio absorbowalnymi nićmi nasyconymi wartościowymi składnikami odżywczymi. Umiejscowione w obrębie twarzy nici kotwiczą się w tkankach, a następnie uwalniają cenne substancje. Po trzech latach zostają w pełni absorbowane do organizmu i usunięte.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Mezoterapia kolagenowa

To nowatorska terapia kolagenowa, polegająca na jego aplikacji w wybranych obszarach. Preparat zawiera kolagenu typu I, który naturalnie znajduje się w organizmie. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Mezoterapia nawilżająca

Podczas gdy domowe sposoby zwykle obejmują powierzchniowe nakładanie cennych substancji, w tym wypadku silnie nawilżające składniki zostają aplikowane pod skórę, co znacznie zwiększa jego skuteczność. W roli głównej występuje tu kwas hialuronowy oraz szereg wartościowych peptydów.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Stymulatory tkankowe

W tym wypadku pod skórę wstrzykuje się zróżnicowane substancje, których zadaniem jest bezpośrednie zmuszenie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Efekty utrzymują się ponad rok, a skóra nie tylko odzyskuje jędrność — staje się też promienna i świeża.

Szczegóły

Objawy świadczące o wiotkiej skórze

Zapraszamy na ocenę stanu skóry do naszego specjalisty z zakresu medycyny estetycznej. W naszym gabinecie medycyny estetycznej sprawdzimy możliwość wykonywania poszczególnych zabiegów i przyjrzymy się, jak bardzo zmniejszone jest jej napięcie.

  • Z pojawieniem się wiotkiej skóry zwykle w parze idzie utrata tkanki podskórnej, czyli scieńczenie.
  • Wiotka skóra staje się podatna na rozciąganie. Możemy delikatnie ocenić, czy łatwo wraca do właściwego ułożenia, czy po naciągnięciu jest luźna. Jędrna skóra jest sprężysta. W przypadku wiotkiej jej elastyczność spada.
  • Często w naturalny sposób wraz z wiotką skórą pojawiają się inne defekty, takie jak pierwsze zmarszczki.
  • Dodatkowo lepiej napięta skóra dobrze zachowuje swoją jędrność i owal twarzy. W przypadku wiotkości skóry następuje utrata konturów twarzy.

Gdzie może pojawić się wiotka skóra na ciele?

Wiotka skóra może wystąpić nie tylko tam, gdzie widzimy zmarszczki — jej struktury są takie same na całym ciele. Z tego powodu wiotkość możemy zobaczyć na skórze:

  • w okolicach oczu,
  • jako osłabiony kontur twarzy, także w formie podwójnego podbródka,
  • w obszarze szyi i dekoltu,
  • na brzuchu, udach i pośladkach,
  • na ramionach.
Wiotka skora

Przyczyny wiotkiej skóry

Wiotkości zwykle towarzyszą zmarszczki, dlatego wydaje nam się, że to problem kobiet dojrzałych. Pierwsze sygnały widać jednak znacznie wcześniej, już u młodych kobiet. Przyczyny wiotkiej skóry to między innymi:

  • wiek — wiotkość skóry pojawia się nawet przed trzydziestymi urodzinami,
  • duża utrata wagi po pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej,
  • ekspozycja na promieniowanie UV,
  • zaburzenia hormonalne,
  • brak aktywności fizycznej,
  • długie gorące kąpiele,
  • okres ciąży,
  • bariera lipidowa naruszona przez smog i dwutlenek węgla.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Wynika to z osłabienia włókien kolagenowych i elastynowych przez zaburzoną pracę fibroblastów.

Istnieją predyspozycje genetyczne do wcześniejszego wystąpienia tego defektu.

Utrata elastyczności skóry może wynikać z innych czynników niż starzenie, m.in. nieodpowiedniej diety, ekspozycję na szkodliwe czynniki czy znacznej utraty masy ciała.

Skóra wiotczeje między innymi przez niedobory substancji odżywczych (zwłaszcza witaminy A, C i E) oraz w wyniku odwodnienia.

Tak, palenie papierosów istotnie wpływa na jędrność skóry i prowokuje wystąpienie jej wiotkości.

W przypadku ciała (np. ud) są one bardzo istotne i mają znaczny wpływ na kondycję skóry.

W przypadku twarzy ćwiczenia i masaże wykazują pewną skuteczność, jednak nie zatrzymają upływu czasu.

X
Nie wiesz jaki zabieg
będzie odpowiedni dla Ciebie?