Skip links

Owal twarzy — jak poprawić

W The Clinic proponujemy zróżnicowane zabiegi medycyny estetycznej pozwalające na poprawę owalu twarzy. W trosce o Twoje naturalne piękno i młody wygląd skóry sięgamy po nowoczesne metody o skuteczności potwierdzonej badaniami.
Owal twarzy - Zabiegi

Czym jest owal twarzy?

Wyraźnie zarysowany owal twarzy to w praktyce odpowiednie napięcie skóry i obecność podskórnej tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy. Mowa o okolicach podbródka, policzków i linii żuchwy.

Jednocześnie to właśnie na twarzy widzimy pierwsze widoczne oznaki starzenia, związane z osłabieniem włókien kolagenowych i ubytkiem tkanki tłuszczowej. W mniej więcej tym samym czasie uwidaczniają się bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki marionetki.

Skóra twarzy wyraźnie zmienia się wraz z upływem czasu, a jej owal zostaje zaburzony, co najczęściej określamy jako powstanie „chomików” – charakterystycznych nawisów skórnych. Procesy starzenia można odwrócić z pomocą zabiegów medycyny estetycznej.

Wiele z nich wykorzystuje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze po jej mikro uszkodzeniach (np. laseroterapie). Inne sięgają po wypełniacze (głównie preparaty zawierające kwas hialuronowy lub na bazie własnego tłuszczu pacjenta). Inwazyjną alternatywą jest chirurgiczny lifting twarzy.

Zabiegi na owal twarzy

Wykonujemy szereg zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, pozwalających poprawić owal twarzy. W naszej klinice nacisk kładziemy na skuteczność — proponujemy rozwiązania o efektach potwierdzonych przez badania, w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Lifting skóry

Zabieg pozwala poprawić owal twarzy w nisko inwazyjny sposób, łączący fotoodmładzanie z mikro nakłuwaniem. Stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, oferując naturalne efekty, zapewniając promienny wygląd i wykorzystując właściwe dla skóry procesy regeneracyjne. Nie wymaga rekonwalescencji.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Radiofrekwencja mikroigłowa na twarz i ciało

Zabieg na owal twarzy bazujący na radio frekwencji mikroigłowej i mikro nakłuciach. Wielopłaszczyznowe działanie pobudza zarówno wierzchnie, jak i głębokie warstwy skóry. Pozwala uzyskać większą elastyczność skóry i zwiększenie objętości tkanek poprzez zmuszenie ich do regeneracji.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Nieinwazyjny lifting twarzy i ciała

Nieinwazyjna metoda wykorzystująca skupione fale ultradźwiękowe o dużym natężeniu. Zabieg trwa od pół godziny do dwóch godzin i nie wymaga znieczulenia — jest praktycznie bezbolesny, a jego efekty są widoczne często już po jednej sesji. Urządzenie stosowane w obszarze, w którym nastąpiła utrata gęstości skóry, wysyła fale ultradźwiękowe, które powodują miejscowe podgrzanie, zmuszające tkanki do regeneracji.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Chirurgiczny lifting twarzy

Jest najskuteczniejszym sposobem na to, by poprawić owal twarzy. W trakcie zabiegu usuwa się opadające tkanki i je unosi, pozwalając uporać się z wiotką skórą i przywracając młody kształt twarzy. Jest skutecznym rozwiązaniem, zapewnia długotrwałe efekty i zwykle nie wymaga powtarzania.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Autologiczny przeszczep tłuszczu

Poprawienie owalu twarzy może wykorzystywać własny tłuszcz pacjenta jako preparat wypełniający skórę i przywracający właściwe jej napięcie, alternatywny dla wypełniaczy z kwasem hialuronowym. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około dwóch godzin. W pierwszej kolejności następuje pobranie tłuszczu z obszaru, w którym jest go więcej, a następnie aplikację w obszar twarzy. Efekty utrzymują się trwale lub przez długi czas.

Szczegóły
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Nici liftingujące

Ten zabieg z wykorzystywaniem bio absorbowalnych nici liftingujących na opadający owal twarzy wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Z użyciem kaniuli, czyli tępo zakończonej igły, wprowadza się nici, które w odpowiedni sposób stabilizują tkanki. Jednocześnie następuje uwalnianie szerokiej gamy składników aktywnych. Efekt liftingu z pomocą nici liftingujących utrzymuje się dwa lata lub dłużej.

Szczegóły

Utrata owalu twarzy – przyczyny

Opadający owal twarzy występuje naturalnie z biegiem lat. Z tego powodu zabiegi, które pozwalają naprawić ten proces, dają wyraźny efekt odmłodzenia. Najczęściej występujące przyczyny zakłócenia owalu twarzy to:

  • upływ czasu — skóra twarzy staje się cieńsza i delikatniejsza,
  • utrata dużej liczby kilogramów, na skutek której zanika podskórna tkanka tłuszczowa,
  • przejście chorób o różnej etiologii,
  • zaburzenia hormonalne, które przyspieszają proces starzenia skóry.

Jak poprawić owal twarzy?

Zabiegi poprawiające owal twarzy w oparciu o osiągnięcia medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej pozwalają na efekty, które utrzymują się przez długi czas lub są trwałe. Nie zawsze chcemy się na nie decydować w pierwszej kolejności, szukając czasem odpowiedzi w prostszych, domowych metodach. Trzeba jednak wiedzieć, że poprawa owalu twarzy w ten sposób nigdy nie będzie w pełni skuteczna.

Rzeczywiście zaburzona linia żuchwy i podbródka może zostać w pewien sposób skorygowana z pomocą masażu twarzy. Efekty jednak nie są trwałe, nie są również zbyt widoczne i do ich utrzymania potrzebna jest systematyczność. Zakłócenie owalu twarzy wynika bowiem z procesu, wskutek którego skóra staje się cieńsza — masaż nie może tego procesu odwrócić.

Zachęcamy do konsultacji u lekarza medycyny estetycznej w naszej klinice. W ten sposób najłatwiej będzie nam wspólnie podjąć decyzję co do najlepszej możliwej strategii. Kluczowa jest odpowiedź na pytanie, jak wyraźne i jak trwałe mają być rezultaty. Wiele zabiegów wymaga powtarzania. Nici liftingujące zostają absorbowane po upływie trzech lat, natomiast chirurgiczna ingerencja w skórę twarzy pozostawia trwały efekt, choć dla wielu osób taka decyzja jest trudna. Podczas konsultacji wybierzemy właściwą metodę i omówimy przeciwwskazania, rozwiejemy wątpliwości i wskażemy, jak należy się przygotować do procedury.

Może okazać się, że lepszym wyborem będą inne zabiegi wykazujące dużą skuteczność. Pacjentki i pacjenci chętnie sięgają po procedury z użyciem preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy w naturalny sposób występuje w organizmie i jest bezpieczny. Wolumetria to często stosowany, wykonywany także przez nas zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego, który pozwala nadać twarzy pożądanego kształtu. Na podniesienie owalu twarzy skuteczne mogą być także niektóre laseroterapie, np. nowoczesny laser frakcyjny.

Owal twarzy - jak poprawic

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

X
Nie wiesz jaki zabieg
będzie odpowiedni dla Ciebie?