Skip links

Autologiczny przeszczep tłuszczu

Autologiczny przeszczep tłuszczu to zabieg pozwalający na wykorzystanie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta do modelowania innych obszarów ciała. Może być wykorzystany do odbudowy owalu twarzy lub uszkodzonych fragmentów skóry bądź tkanki tłuszczowej. Pozwala też zredukować zmarszczki lub widoczność żył na dłoniach. Jest wykorzystywany ponadto w modelowaniu piersi lub pośladków.

Czym jest autologiczny przeszczep tłuszczu?

Autologiczny przeszczep tłuszczu daje możliwość wygładzenia twarzy, odmłodzenia dłoni, wymodelowania ust czy zwiększenia objętości piersi lub pośladków z pomocą materiału pobranego bezpośrednio z ciała pacjentki bądź pacjenta. Tłuszcz przeważnie pobierany jest z brzucha lub ud, oczyszczany i wstrzykiwany do docelowego obszaru leczenia. Ta metoda cieszy się wielkim uznaniem, bo tłuszcz jest jednym z najbardziej biokompatybilnych wypełniaczy skórnych, dzięki czemu ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest minimalne, a efekty bardzo naturalne i długotrwałe.

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Jak działa autologiczny przeszczep tłuszczu?

Najpierw w ramach procedury tłuszcz jest pobierany z określonego obszaru ciała pacjenta lub pacjentki poprzez liposukcję. Typowe obszary pobrania to brzuch, wewnętrzne uda, ramiona lub plecy. Następnie tłuszcz zostaje przygotowany do transferu. W tym celu wykorzystuje się sprzęt medyczny działający w systemie zamkniętym, który umożliwia oddzielenie komórek od innych płynów i chroni je przed działaniem środowiska. Tak przygotowany materiał zostaje wstrzyknięty w docelowe miejsce. Wszystkie te etapy są wykonywane w trakcie jednego zabiegu, który trwa przeważnie około 2 godzin – dokładny czas jest uzależniony od wielkości obszaru zabiegowego. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Z pomocą autologicznego przeszczepu tłuszczu można m.in. zwiększyć objętość kości policzkowych, wypełnić zmarszczki, wymodelować usta, piersi czy pośladki (Brazilian Butt Lift), a także zrewitalizować dłonie. Jego efekty są trwałe lub utrzymują się przez bardzo długi czas.

Wskazania i przeciwwskazania

Wskazania​ do zabiegu

Przeciwwskazania do zabiegu

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Informacje o zabiegu

Obszar zabiegu

W zależności od potrzeb.

Czas trwania

120 minut.

Ilość zalecanych sesji

1

Efekty​

  • Wygładzenie oraz wymodelowanie twarzy lub ciała

Cennik​

  • Autologiczny przeszczep tłuszczu Od 4000 zł

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Wystarczy jeden zabieg, by cieszyć się świetnymi rezultatami.

Przed zabiegiem należy dostarczyć wyniki badań zaleconych przez lekarza, a także zrezygnować ze spożywania alkoholu na 24 godziny przed procedurą.

  • Po zabiegu może wystąpić obrzęk, który powinien ustąpić w ciągu maksymalnie 3 dni od procedury. W tym czasie należy zrezygnować ze spożywania alkoholu, a także gorących napojów i posiłków oraz obchodzić się delikatnie z okolicą zabiegową.
  • Przez około 2 tygodnie po zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego.
  • Przez około 2 tygodnie po zabiegu należy zrezygnować również z gorących kąpieli i wizyt w saunie. W przypadku, gdy zabiegowi poddane zostały duże obszary ciała, lekarz zaleci dodatkowe czynności pozabiegowe.

Niekwestionowaną zaletą tego zabiegu jest fakt, że wykorzystuje się w jego ramach biokompatybilny materiał, co sprawia, że ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji jest minimalne. Sprawia to, że autologiczny przeszczep tłuszczu to zabieg bardzo bezpieczny, a jednocześnie dający piękne, długotrwałe, naturalnie wyglądające efekty.

X
Nie wiesz jaki zabieg
będzie odpowiedni dla Ciebie?