Skip links

Terapia falą akustyczną

Fala akustyczna to jedno z innowacyjnych, a zarazem skutecznych urządzeń. Fala akustyczna sprawdza się w terapiach fizjoterapeutycznych, kosmetologicznych, ale także w kardiologii, czy neurologii. Jej skuteczne działanie jest potwierdzone w licznych badaniach klinicznych.

Terapia falą akustyczną

Czym jest fala akustyczna?

Fala akustyczna (AWT – Acoustic Wave Therapy) wykorzystuje naturalne mechanizmy naprawcze. Mechaniczny bodziec wytwarzany przez fale akustyczne przekształca się w aktywność chemiczno biologiczną. Wysoka amplituda ciśnienia oraz częstotliwość rozchodzenia się fali w tkance (ok. 1500m/s) doskonale sprawdzają się w leczeniu cellulitu, ujędrniania skóry oraz w redukcji obrzęków.

Działanie fali akustycznej powoduje, że tkanka łączna się rozluźnia, a jędrność i napięcie naskórka wzrasta. Dodatkowo następuję znaczna poprawa krążenia krwi, co pozwala skuteczne drenować oraz odżywiać tkanki. Aktywuje procesy metaboliczne, które pomagają redukować komórki tłuszczowe. Ponadto, zabieg nie generuje efektu termicznego stąd doskonalone sprawdzi się u pacjentów z tzw. pajączkami.

Wskazania i przeciwwskazania

Wskazania​ do zabiegu

Przeciwwskazania do zabiegu

Terapia falą akustyczną zabieg

Informacje o zabiegu

Obszar zabiegu

Pośladki, nogi, ramiona, brzuch

Czas trwania

15 - 60 min

Ilość zalecanych sesji

6 - 12

Efekty​

  • Napięcie wiotkiej skóry
  • Wyrównanie tekstury skóry
  • Redukcja cellulitu
  • Zwiększenie elastyczności i gęstości skóry
  • Poprawa krążenia
  • Redukcja zwłóknień
  • Redukcja obrzęków

Cennik​

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Zabieg fali akustycznej jest bezbolesny i w pełni bezpieczny.

Zabieg fali akustycznej wykorzystuje się w przypadku modelowania: ud, pośladków, brzucha, boczków, ramion, łydek.

Sugerowana seria zabiegów, która zabiegi satysfakcjonujące i długotrwałe efekty to 10-12 zabiegów w częstotliwości 1-2 razy w tygodniu.

Bezpośrednio po zabiegu widoczne jest delikatne zaczerwienienie, które znika samoistnie w ciągu kilkunastu minut. Pacjent może powrócić do codziennych aktywności tuż po zabiegu.

X
Nie wiesz jaki zabieg
będzie odpowiedni dla Ciebie?