Skip links

Subablacyjny laser tulowy

Subablacyjny laser tulowy to nowoczesny, stosunkowo delikatny, a przy tym bardzo skuteczny sposób na odmłodzenie skóry. Świetnie radzi sobie z niewielkimi zmarszczkami, bliznami (w tym potrądzikowymi) czy ogólnymi objawami starzenia. Seria odpowiednio przeprowadzonych zabiegów może przywrócić skórze utraconą jędrność, a po zabiegu można od razu wrócić do swoich zajęć.

Czym jest subablacyjny laser tulowy?

Subablacyjny laser tulowy odpowie na szereg problemów skórnych – sprawdzi się doskonale przy likwidacji przebarwień, blizn czy rozstępów, ale pozwoli też na kompleksowe odmłodzenie skóry, w ramach którego można zarówno wygładzić zmarszczki, jak i uzyskać efekt ujędrnienia. To wysoce wszechstronny zabieg laserowy, który można stosować na wszystkich rodzajach skóry i w wielu jej obszarach. Zaletą tego lasera jest też krótki czas trwania zabiegu oraz jego niska inwazyjność.

laser tulowy- zabieg

Jak działa subablacyjny laser tulowy?

Subablacyjny laser tulowy to nieablacyjny laser frakcyjny służący zarówno do odmładzania, jak i rozjaśniania zmian pigmentacyjnych. Swoją skuteczność zawdzięcza innowacyjnej technologii bazującej na zastosowaniu promieniowania o długości fali 1927 nm. Dzięki prostemu i czytelnemu wyświetlaczowi zapewnia natychmiastową i niezawodną informację zwrotną, aby zapewnić najlepsze możliwe wyniki. Laser sprawdza się doskonale przy resurfacingu oraz likwidacji przebarwień. Dzięki wielości zastosowań może z powodzeniem zastąpić kilka laserów i posłużyć do przeprowadzenia zabiegu, który zagwarantuje nam kilka pożądanych efektów jednocześnie.

Jakie dolegliwości leczy subablacyjny laser tulowy?

Działanie subablacyjnego lasera tulowego polega na mikro uszkodzeniach obszaru zabiegowego. Blizna, czyli tkanka łączna, zostaje zmuszona do przebudowy. Wzmożona produkcja włókien kolagenowych i elastynowych powoduje spłycenie i wygładzenie zmiany.

Subablacyjny laser tulowy jest znakomitym urządzeniem do zabiegów anti-aging. Zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny skutkuje zwiększeniem gęstości i jędrności skóry. W efekcie niewielkie zmarszczki zostają spłycone, a skóra odzyskuje napięcie.

Rozstępy stanowią rodzaj blizn. Światło laserowe wnika w głąb uszkodzonej tkanki, stymulując produkcję kolagenu i elastyny. Na skutek tego procesu po zabiegu rozstępy są wyraźnie płytsze.

Subablacyjny laser tulowy skutecznie działa na zmiany barwnikowe, w tym przebarwienia różnego pochodzenia, melasmę i zmiany pigmentacyjne. Barwnik pochłania światło laserowe i zostaje usunięty przez układ odpornościowy organizmu. W efekcie koloryt skóry zostaje ujednolicony.

Laser tulowy świetnie sprawdza się w zabiegach resurfacingu. Poprawia napięcie skóry, jej jędrność, gęstość i elastyczność.

Energia subablacyjnego lasera tulowego zwęża ujścia gruczołów łojowych – charakterystycznych „dziurek” w skórze, występujących z różnych przyczyn, także z wiekiem. Dodatkowo stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, napinając skórę w problematycznym obszarze.

Jak przebiega zabieg subablacyjnym laserem tulowym?

Po konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej i ustaleniu celów zabiegu następuje oczyszczenie i odtłuszczenie skóry. Można zastosować krem znieczulający redukujący dyskomfort podczas zabiegu. W ramach zabiegu systematycznie przesuwamy urządzenie nad obszar docelowy. Na skórze może być odczuwalne lekkie pieczenie czy mrowienie, ale zastosowanie tego lasera nie wymaga wcześniejszego znieczulenia. Urządzenie pozwala na dostrajanie intensywności lasera, co pozwala dopasować go do indywidualnych potrzeb skóry. Laser powoduje nieablacyjne, mikroskopijne urazy, które stymulują produkcję nowego kolagenu. Promieniowanie lasera nie uderza w pigment, jest bardziej równomierne, w związku z czym w przeciwieństwie choćby do popularnej metody IPL cechuje się o wiele mniejszym prawdopodobieństwem wystąpienia poparzeń. Zabieg wykonywany na całej twarzy, szyi i dekolcie potrwa nie więcej niż 30 minut, a na mniejszych obszarach zabiegowych zajmie średnio 10 minut. Po takiej terapii laserowej nie ma konieczności przechodzenia przez rekonwalescencję, można od razu wrócić do codziennych czynności, przestrzegając zaledwie kilku prostych zaleceń pozabiegowych (przede wszystkim ochrony skóry przed słońcem).

Laseroterapia

Wskazania i przeciwwskazania

Wskazania​ do zabiegu

Przeciwwskazania do zabiegu

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Informacje o zabiegu

Obszar zabiegu

W zależności od potrzeb.

Czas trwania

Do 30 minut.

Ilość zalecanych sesji

Ustalana indywidualnie.

Efekty​

 • Poprawa jędrność i gęstości skóry
 • Spłycenie zmarszczek, blizn i rozstępów
 • Redukcja przebarwień i ujednolicony koloryt skóry
 • Zwężenie porów
 • Promienna, młodziej wyglądająca skóra

Cennik​

 • Subablacyjny laser tulowy od 2000 zł

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Efekty zauważymy już po pierwszym zabiegu, ale aby osiągnąć najlepsze wyniki, przeważnie zaleca się wykonanie 3 zabiegów w serii.

 • Na miesiąc przed zabiegiem należy koniecznie odstawić wszelkie leki oraz zioła o działaniu światłouczulającym;
 • Na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem odstawić kosmetyki zawierające retinoidy;
 • Na 2 tygodnie przed zabiegiem unikać ekspozycji słonecznej oraz stosować kremy z wysokim filtrem;
 • Na tydzień przed zabiegiem odstawić kosmetyki zawierające kwasy oraz alkohol;
 • Na 24 godziny przed zabiegiem zrezygnować z makijażu twarzy oraz spożywania alkoholu.
 • Na miesiąc po zabiegu należy unikać ekspozycji słonecznej (a także korzystania z solarium) oraz stosować krem z wysokim filtrem SPV;
 • Na kilka dni po zabiegu zrezygnować z korzystania z sauny oraz brania gorących kąpieli;
 • Po zabiegu skóra może być przez kilka dni zaczerwieniona. Należy obchodzić się z nią łagodnie, stosować delikatne kremy nawilżające i produkty zaaprobowane przez lekarza i nie przecierać jej agresywnie ręcznikiem.

Subablacyjny laser tulowy ma szereg zalet. Różnorodne zastosowania, bardzo dobre rezultaty, szybkość, brak konieczności wykonywania znieczulenia i odbywania rekonwalescencji sprawią, że laser ten zadowoli nawet najbardziej wymagających pacjentów.

X
Nie wiesz jaki zabieg
będzie odpowiedni dla Ciebie?