Skip links

Scrotox – Botox moszny

Scrotox, czyli zabieg ostrzyknięcia moszny botoksem, pozwala na poprawę estetyki, ale jest też pomocny u mężczyzn, u których budowa worka mosznowego powoduje na przykład dyskomfort w czasie stosunku seksualnego albo dyskomfort w czasie wykonywania niektórych codziennych czynności. Jest to zabieg niewymagający długiej rekonwalescencji, za to dający relatywnie trwałe efekty.

Czym jest scrotox – botox moszny?

Scrotox, czyli botoks moszny to zabieg przeznaczony dla mężczyzn, którzy w szybki i efektywny sposób pragną poprawić wygląd okolic intymnych i zwiększyć intensywność doznań seksualnych. Polecany jest również pacjentom, którzy chcieliby pozbyć się dolegliwości bólowych w obrębie krocza oraz zmniejszyć nadmierne pocenie okolic intymnych. Efekty zabiegu zauważalne są po 1-2 tygodniach i utrzymują się przez okres 6-8 miesięcy.

Toksyna botulinowa tak często wykorzystywana w medycynie estetycznej znalazła swoje zastosowanie również w urologii estetycznej. Coraz więcej mężczyzn decyduje się na zabiegi z jej

wykorzystaniem. Działanie toksyny botulinowej powoduje zahamowanie produkcji acetylocholiny odpowiedzialnej za przenoszenie sygnałów pomiędzy neuronami, co skutkuje zanikiem siły mięśniowej w płytce ruchu. Zakończenia nerwowe nie wysyłają neuroprzekaźnika, natomiast mięśnie przestają się nadmiernie kurczyć, co skutkuje wygładzeniem i optycznym powiększeniem moszny. Iniekcja botoksu widocznie zmniejsza dolegliwości bólowe w obrębie krocza. Toksyna botulinowa blokuje również działanie gruczołów potowych, co pozwala na redukcję nadpotliwości i ułatwienie utrzymania higieny osobistej.

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Jak działa scrotox – botox moszny?

Procedura ostrzyknięcia toksyną botulinową polega na podaniu odpowiedniej dawki toksyny botulinowej do tkanki mięśniowej w obrębie worka mosznowego. Iniekcję wykonuje się za pomocą

bardzo cienkiej igły. Zabieg jest krótki, trwa 15 – 30 minut, poprzedzony jest znieczuleniem miejscowym dzięki czemu jest nieodczuwalny przez pacjenta. Praktycznie nie wymaga okresu rekonwalescencji, po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności.

Wskazania i przeciwwskazania

Wskazania​ do zabiegu

Przeciwwskazania do zabiegu

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Informacje o zabiegu

Obszar zabiegu

Moszna.

Czas trwania

15-30 minut

Ilość zalecanych sesji

1.

Efekty​

 • Poprawa wyglądu moszny (powiększenie i wydłużenie, wygładzenie skóry moszny
 • Zwiększenie intensywności doznań seksualnych
 • Większa mobilność jąder w obrębie moszny
 • Redukcja dolegliwości bólowych w obrębie krocza
 • Zmniejszenie potliwości skóry moszny

Cennik​

 • Scrotox – Botox moszny Od 3000 zł

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Wystarczy jeden zabieg, by cieszyć się efektami przez kilka miesięcy.

Zabieg nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań. Na 24 godziny przed procedurą odradza się spożywania alkoholu, a na 3 dni przed planowanym zabiegiem przyjmowania aspiryny oraz innych leków rozrzedzających krew.

Scrotox to zabieg poprawiający wygląd moszny poprzez jej ostrzyknięcie toksyną botulinową. Powiększenie, wydłużenie oraz wygładzenie moszny wpływa na zwiększenie intensywności doznań seksualnych. Podanie preparatu redukuje ponadto dolegliwości bólowe oraz nadpotliwość okolic intymnych. Sam zabieg jest stosunkowo krótki i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

 • przez kilka godzin po zabiegu nie należy dotykać, masować, pocierać miejsc, w których były wykonywane nakłucia,

 • należy zachować ostrożność podczas codziennej higieny intymnej,

 • nie należy pić alkoholu przez minimum 24 godziny po zabiegu,

 • przez przynajmniej 48 godzin od wykonania zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego,

 • przez kilka dni po zabiegu nie używać szorstkich ręczników, które mogłyby podrażnić obszar zabiegowy,

 • obowiązkowa kontrola po 7 dniach,

 • przez przynajmniej 2 tygodnie po zabiegu unikać wysokich temperatur, a więc m. in. korzystania z sauny, jacuzzi, a także miejscowego przegrzewania leczonego obszaru,

 • przez co najmniej 2 tygodnie unikać silnej ekspozycji słonecznej czy korzystania z solarium,

 • w razie wystąpienia niepokojących objawów należy skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala.

X
Nie wiesz jaki zabieg
będzie odpowiedni dla Ciebie?