Skip links

Lipoliza iniekcyjna Warszawa

Lipoliza iniekcyjna jest nowoczesną metodą redukcji tkanki tłuszczowej u pacjentów szukających sposobu na skuteczne modelowanie sylwetki. Jest to procedura polecana często zamiast zabiegów bardziej inwazyjnych. Pozwala na redukcję podwójnego podbródka czy usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej między innymi z brzucha, pośladków, pleców czy karku.

Czym jest lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna jest jedną z najmniej inwazyjnych i najnowocześniejszych metod dostępnych aktualnie na rynku pozwalających na trwałe i efektywne pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej. Lipoliza umożliwia również odpowiednie wymodelowanie sylwetki. Dedykowana jest przede wszystkim pacjentkom i pacjentom, którzy borykają się z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Zabieg jest doskonałą alternatywą dla zabiegów chirurgicznych takich jak liposukcja.

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Jak działa lipoliza iniekcyjna?

Zabieg polega na wprowadzeniu za pomocą zastrzyków substancji powodujących redukcję (rozpuszczenie) komórek tłuszczowych. W miejscach iniekcji powstaje kontrolowany lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej, podczas którego uwalniane są do krwi komórki tłuszczowe. Następnie transportowane są do wątroby i naturalnie wydalane z organizmu.

Lipoliza iniekcyjna poprzedzona jest znieczuleniem miejscowym, dzięki czemu nie jest bolesna. Trwa 15 – 30 minut w zależności od wielkości obszaru zabiegowego.

Jakie dolegliwości leczy lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna pozwala likwidować nadmiar tkanki tłuszczowej, zwłaszcza opornej na redukcję – zdarza się, że mamy osobniczą predyspozycję do gromadzenia komórek tłuszczowych w wybranej okolicy, która nie ustępuje mimo odchudzania. Lipoliza iniekcyjna wspiera ten proces – trwale usuwa nagromadzoną tkankę tłuszczową z okolic takich jak brzuch, uda, pośladki, a także problematycznych obszarów – kolan, pleców, karku.

Podwójny podbródek bezpośrednio wpływa na odbiór twarzy – może być objawem nieprawidłowej postawy lub efektem nadwagi czy predyspozycji osobniczych do gromadzenia tkanki tłuszczowej w tym miejscu. Lipoliza iniekcyjna likwiduje podwójny podbródek, może także zniwelować „chomiki”, czyli zaburzony w okolicach żuchwy owal twarzy.

Ginekomastia u mężczyzn zwykle jest efektem zaburzeń hormonalnych, choć może nie ustąpić po kuracji farmakologicznej. Może także być efektem nadwagi i otyłości. Skuteczną metodą na jej usunięcie jest lipoliza iniekcyjna, która szybko poprawia wygląd klatki piersiowej.

Jak przebiega zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Wizyta pozwala porozmawiać o oczekiwaniach i potrzebach pacjenta, przyjrzeć się jego problemowi, a także wykluczyć przeciwwskazania, co ma znaczenie dla bezpieczeństwa i skuteczności zabiegu. W trakcie wizyty lekarz oczyszcza wskazany obszar i znieczula go kremem. Gdy krem zostanie przyswojony, a obszar przestanie być podatny na dotyk, wykonuje się serię nakłuć. Czas trwania zabiegu zależy od części ciała i problemu. Może wynieść 15 minut, a może trwać ponad pół godziny. Po procedurze pacjent może wrócić do domu. Przestrzeganie zaleceń pozabiegowych jest bardzo istotne. Zaleca się wykonanie masażu limfatycznego, który usprawni usunięcie komórek tłuszczowych.

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Wskazania i przeciwwskazania

Lipoliza iniekcyjna - Wskazania

Lipoliza iniekcyjna - Przeciwwskazania

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Informacje o zabiegu

Obszar zabiegu

W zależności od potrzeb.

Czas trwania

15-30 minut.

Liczba zalecanych sesji

Ustalana indywidualnie.

Lipoliza iniekcyjna - Efekty​

 • Usunięcie podwójnego podbródka i szybkie wyszczuplenie twarzy
 • Zniwelowanie ginekomastii u mężczyzn
 • Poprawa wyglądu karku i pleców
 • Przywrócenie proporcjonalnego wyglądu ud, bioder i pośladków
 • Modelowanie sylwetki bez skalpela
 • Likwidacja opornej tkanki tłuszczowej nieustępującej pomimo odchudzania

Lipoliza iniekcyjna - Cennik​

 • Lipoliza iniekcyjna od 1000 zł

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Zabiegi wykonuje się w serii. Zaleca się wykonanie od 3 do 6 zabiegów w odstępach dwu- lub trzytygodniowych.

Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania, należy natomiast zrezygnować ze spożywania alkoholu na 24 godziny przed procedurą.

Lipoliza iniekcyjna to bardzo skuteczny sposób na usunięcie uporczywej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowania określonych obszarów ciała. Już 2-3 zabiegi wystarczą, by cieszyć się trwale jego efektami.

 • po zabiegu może wystąpić obrzęk, a także pojawić się zaczerwienienie skóry i drobne zasinienia. Objawy te są zupełnie normalne i ustępują samoistnie po kilku dniach. W celu złagodzenia tych dolegliwości można przyjmować leki przeciwbólowe (Paracetamol, Ibuprofen),
 • zaleca się wykonanie masażu limfatycznego, który przyspiesza usuwanie tłuszczu z komórek,
 • zaleca się spać z uniesioną głową oraz podłożoną pod ramiona poduszką przez 2 noce po zabiegu (w przypadku lipolizy podbródka),
 • przez przynajmniej 2-3 dni od wykonania zabiegu należy unikać wysokich temperatur, a więc m. in. korzystania z sauny, jacuzzi, a także miejscowego przegrzewania leczonego obszaru.
X
Nie wiesz jaki zabieg
będzie odpowiedni dla Ciebie?