Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna jest nowoczesną metodą redukcji tkanki tłuszczowej u pacjentów szukających sposobu na skuteczne modelowanie sylwetki. Jest to procedura polecana często zamiast zabiegów bardziej inwazyjnych. Pozwala na redukcję podwójnego podbródka czy usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej między innymi z brzucha, pośladków, pleców czy karku.

Czym jest lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna jest jedną z najmniej inwazyjnych i najnowocześniejszych metod dostępnych aktualnie na rynku pozwalających na trwałe i efektywne pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej. Lipoliza umożliwia również odpowiednie wymodelowanie sylwetki. Dedykowana jest przede wszystkim pacjentkom i pacjentom, którzy borykają się z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Zabieg jest doskonałą alternatywą dla zabiegów chirurgicznych takich jak liposukcja.

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Jak działa lipoliza iniekcyjna?

Zabieg polega na wprowadzeniu za pomocą zastrzyków substancji powodujących redukcję (rozpuszczenie) komórek tłuszczowych. W miejscach iniekcji powstaje kontrolowany lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej, podczas którego uwalniane są do krwi komórki tłuszczowe. Następnie transportowane są do wątroby i naturalnie wydalane z organizmu.

Lipoliza iniekcyjna poprzedzona jest znieczuleniem miejscowym, dzięki czemu nie jest bolesna. Trwa 15 – 30 minut w zależności od wielkości obszaru zabiegowego.

Wskazania i przeciwwskazania

Wskazania​ do zabiegu

Przeciwwskazania do zabiegu

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Informacje o zabiegu

Obszar zabiegu

W zależności od potrzeb.

Czas trwania

15-30 minut.

Ilość zalecanych sesji

Ustalana indywidualnie.

Efekty​

  • Redukcja tkanki tłuszczowej (podbródek, brzuch, uda, pośladki, kolana, plecy, kark).

Cennik​

  • Lipoliza iniekcyjna od 1000 zł

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Zabiegi wykonuje się w serii. Zaleca się wykonanie od 3 do 6 zabiegów w odstępach dwu- lub trzytygodniowych.

Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania, należy natomiast zrezygnować ze spożywania alkoholu na 24 godziny przed procedurą.

Lipoliza iniekcyjna to bardzo skuteczny sposób na usunięcie uporczywej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowania określonych obszarów ciała. Już 2-3 zabiegi wystarczą, by cieszyć się trwale jego efektami.

  • po zabiegu może wystąpić obrzęk, a także pojawić się zaczerwienienie skóry i drobne zasinienia. Objawy te są zupełnie normalne i ustępują samoistnie po kilku dniach. W celu złagodzenia tych dolegliwości można przyjmować leki przeciwbólowe (Paracetamol, Ibuprofen),
  • zaleca się wykonanie masażu limfatycznego, który przyspiesza usuwanie tłuszczu z komórek,
  • zaleca się spać z uniesioną głową oraz podłożoną pod ramiona poduszką przez 2 noce po zabiegu (w przypadku lipolizy podbródka),
  • przez przynajmniej 2-3 dni od wykonania zabiegu należy unikać wysokich temperatur, a więc m. in. korzystania z sauny, jacuzzi, a także miejscowego przegrzewania leczonego obszaru.

Zainspiruj się

Aby otrzymywać informacje o naszych zabiegach, ekskluzywnych wydarzeniach oraz nowościach
- zapisz sie do naszego newslettera.

Copyright © 2023 THE-CLINIC