Skip links

Hydropeeling - oczyszczanie wodorowe

Hydropeeling (oczyszczanie wodorowe) z substancjami aktywnymi to nieinwazyjny zabieg, który pozwala oczyścić skórę, zamknąć rozszerzone pory, wyrównać koloryt cery i zniwelować przebarwienia oraz drobne zmarszczki. Często jest sugerowany jako wstępne przygotowanie przed niektórymi innymi zabiegami na skórę.

Czym jest hydropeeling?

Dogłębne oczyszczenie skóry, poprawa jej napięcia, minimalizacja zmarszczek, zwężenie porów i regulacja wydzielania sebum, stymulacja mikrokrążenia, rozjaśnienie przebarwień, redukcja zmian potrądzikowych, ogólna poprawa kondycji skóry oraz spowolnienie procesów starzenia – to wszystko efekty, które może zapewnić nowoczesny hydropeeling. To nieinwazyjny zabieg działający w oparciu o technologię próżniową, nie wymagający rekonwalescencji.

Idealnie sprawdzi się, gdy chcemy przygotować skórę twarzy na wielkie wyjście, natomiast wykonywany w serii pozwoli zadbać gruntownie o skórę. Zabieg jest też polecany osobom, które chciałyby lepiej przygotować skórę do planowanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. 

Hydropeeling - zabieg

Jak działa hydropeeling?

Zabieg hydropeelingu próżniowego składa się z kilku etapów ukierunkowanych na określone działanie dla skóry. Wykorzystywane jest zarówno działanie wody pod dużym ciśnieniem, jak i innowacyjnych substancji – roztworów wodnych zawierających wyselekcjonowane składniki najwyższej jakości, takie jak ekstrakt z wąkrota azjatyckiego czy miodu, kwas hialuronowy czy peptydy.

W ramach zabiegu najpierw następuje dogłębne oczyszczenie skóry z pomocą trzech różnych roztworów. Następnie odbywa się elektroporacja, która ma prowadzić do pobudzenia mikrokrążenia oraz zapewnić lepsze przenikanie substancji odżywczych. Później wykorzystywany jest mikroprąd, który zapewnia pobudzenie włókien kolagenowych, które doprowadza ostatecznie do wzrostu napięcia skóry oraz wysmuklenia rysów twarzy. Wreszcie odbywa się chłodzenie oraz ogrzewanie, które ma na celu poprawę ukrwienia i stymulację procesów naprawczych zachodzących w skórze. Zabieg jest bezbolesny, w pełni komfortowy i nieinwazyjny. 

Jakie dolegliwości usuwa hydropeeling?

Rozszerzonych porów nie można zamknąć, ale można je wyraźnie zwęzić. Hydropeeling z jednej strony je oczyszcza, z drugiej stymuluje procesy naprawcze skóry, zwężając ujścia gruczołów łojowych. Chroni przy tym przed łojotokiem, który mógłby przyczynić się do ponownego rozszerzenia – z tego powodu warto wykonać serię zabiegów.

Wielotorowe działanie hydropeelingu z jednej strony dogłębnie oczyszcza skórę, z drugiej stymuluje jej naturalne procesy naprawcze. Tym samym niweluje przebarwienia różnego pochodzenia i ujednolica koloryt. Wykonanie serii oraz regularne sesje przypominające zapobiegają powstawaniu nowych plam pigmentacyjnych.

Hydropeeling znajduje zastosowanie w przypadku sery szarej i pozbawionej blasku. Dogłębnemu oczyszczeniu towarzyszą roztwory, a kolejne etapy procedury zwiększają produkcję włókien kolagenowych oraz mikrokrążenie krwi.

Niedoskonałości występują zarówno w przypadku cery tłustej, jak i przesuszonej i wrażliwej. Hydropeeling to zabieg niskoinwazyjny, który pozwala na dokładne oczyszczenie skóry wraz z jej nawilżeniem. Działaniu wody pod dużym ciśnieniem towarzyszy zastosowanie roztworów wodnych substancji nawilżających i odżywczych – m.in. kwasu hialuronowego czy peptydów.

Hydropeeling znajduje zastosowanie w niwelowaniu pierwszych oznak starzenia, ale jest pomocny również w przypadku cery dojrzałej. Oczyszczaniu towarzyszy nawilżenie i odżywienie, a zaawansowane techniki elektroporacji, mikroprądu, chłodzenia i ogrzewania stymulują naturalne procesy naprawcze skóry. W efekcie następuje spłycenie drobnych zmarszczek i poprawa napięcia tkanek.

Hydropeeling nie tylko złuszcza martwy naskórek. Poprzez dogłębne odżywienie skóry zapobiega nadmiernemu rogowaceniu, m.in. rogowaceniu okołomieszkowemu.

Zabieg hydropeelingu jest niskoinwazyjny i komfortowy. Dla zwiększenia efektów można zastosować go przed inwazyjnymi procedurami jako przygotowanie skóry.

Jak przebiega zabieg hydropeeling?

Zabieg wykorzystuje wysokiej klasy urządzenie. Pierwszym etapem jest wstępne oczyszczenie skóry oraz tonizacja. Następnie z pomocą specjalnej końcówki aplikuje się wodę wzbogaconą o wodór cząsteczkowy, który neutralizuje działanie wolnych rodników. Ważnym elementem hydropeelingu jest dokładna, ale niskoinwazyjna eksfoliacja. Aplikuje się roztwory składników nawilżających i odżywczych. Ich przenikanie w głąb skóry umożliwia elektroporacja, stanowiąca alternatywę dla zabiegów igłowych. Impulsy elektryczne powodują otwarcie mikroporów, przez które aplikowane składniki skutecznie przenikają do głębiej ulokowanych tkanek.

Pobudzone zostaje również mikrokrążenie krwi. Mikroprąd w hydropeelingu ma za zadanie przede wszystkim prowokować procesy naprawcze, co znajduje zastosowanie w przypadku pierwszych oznak starzenia i utraty jędrności skóry. Pobudzenie produkcji włókien kolagenowych zostaje zintensyfikowane przez chłodzenie i ogrzewanie z pomocą fali radiowej. Zabieg jest bezbolesny i komfortowy.

Hydropeeling Zabieg

Wskazania i przeciwwskazania

Hydropeeling - Wskazania​

Hydropeeling - Przeciwwskazania

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Informacje o zabiegu

Obszar zabiegu

W zależności od potrzeb.

Czas trwania

60 minut.

Liczba zalecanych sesji

Liczba sesji ustalana indywidualnie.

Hydropeeling - Efekty​

  • Oczyszczenie i nawilżenie skóry
  • Zwężenie porów
  • Wyrównanie kolorytu
  • Działanie antystarzeniowe
  • Poprawa jędrności i napięcia skóry
  • Rozjaśnienie przebarwień

Hydropeeling - Cennik​

  • Hydropeeling od 550zl

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Ilość zabiegów zależna jest od kondycji skóry oraz tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Jeśli zależy nam, by nadać cerze blasku, odświeżyć ją, dotlenić, oczyścić, nawilżyć i wyrównać jej koloryt przed wielkim wyjściem, możemy zdecydować się na pojedynczy zabieg. Jeśli jednak chcemy, aby regeneracja skóry była intensywniejsza, zależy nam na redukcji większej ilości przebarwień np. potrądzikowych czy działaniu przeciwstarzeniowym, najlepiej sprawdzi się seria zabiegów. Ich ilość to kwestia indywidualna, natomiast średnio wykonuje się 6 do 8 zabiegów w odstępstwach jednego lub dwóch tygodni.

Zabieg nie wymaga żadnego szczególnego przygotowania, należy jednak zrezygnować ze spożywania alkoholu na 24 godziny przed procedurą.

Zabieg nie wymaga żadnej szczególnej rekonwalescencji. W dzień wykonania zabiegu warto jednak zrezygnować z nakładania makijażu, by nie zanieczyszczać porów, a także nie korzystać z basenów czy sauny. W kolejnych dniach nie zapominać o nakładaniu kremu z wysokim filtrem.

Zabieg świetnie sprawdza się u osób w różnym wieku i o różnych typach skóry, może być wykonywany również na skórze wrażliwej. Oferuje szereg dobroczynnych efektów, pozwalając zarówno uporać się z przebarwieniami potrądzikowymi czy rozszerzonymi porami, jak i wyzwaniami, z którymi mierzy się skóra dojrzała. Hydropeeling z substancjami aktywnymi to zabieg szybki, bezbolesny i dający natychmiastowe efekty.

X
Nie wiesz jaki zabieg
będzie odpowiedni dla Ciebie?