Skip links

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to jeden z najbardziej zaawansowanych i najskuteczniejszych zabiegów w swojej klasie. Urządzenie pozwala pozbyć się nadmiernego owłosienia u osób o różnych typach skóry, często także w tych przypadkach, w których starsze lasery radziły sobie słabo. Ze względu na wysoką skuteczność i duże bezpieczeństwo, zabieg cieszy się rosnącą popularnością.

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa z wykorzystaniem lasera aleksandrytowego oraz neodymowo-yagowego to sprawdzony sposób na pozbycie się na dobre niechcianego owłosienia. O ile lasery wcześniejszej generacji dobrze radziły sobie z ciemnym owłosieniem na jasnej karnacji, o tyle nieraz okazywały się nieefektywne przy próbach usuwania włosów o jaśniejszej barwie czy na skórze o ciemniejszej karnacji. Tymczasem nowoczesna platforma łącząca laser aleksandrytowy i laser neodymowo-yagowy doskonale sprawdza się przy usuwaniu włosów w różnych kolorach i na skórze o różnych odcieniach.

Depilacja laserowa - Laser aleksandrytowy - Zabieg

Jak przebiega depilacja laserowa?

Laser idealnie nadaje się do trwałej redukcji owłosienia. Łączy w sobie wysoką moc lasera aleksandrytowego o długości fali 755 nm oraz wszechstronność lasera Nd:YAG 1064 nm, a przy tym posiada szafirowe okno chłodzące. Wykorzystanie długości fali 755 nm zapewnia wysokie powinowactwo do melaniny, zaś ultrakrótki impuls (3 milisekundy) pozwala na usuwanie nawet jasnych włosów. Dzięki temu to idealne rozwiązanie dla osób o jasnej karnacji, czyli mieszczących się w I, II lub III fototypie skóry i o jasnych włosach. Z kolei długość fali 1064 nm świetnie sprawdza się u osób z ciemną karnacją, mieszczących się w fototypie IV, V lub VI lub opalonych, a także w przypadkach, gdy mieszki włosowe znajdują się głęboko w skórze. To wszystko sprawia, że laser jest w stanie zagwarantować świetne efekty, których nie są w stanie zapewnić lasery starszej generacji. W związku z tym powyższą innowacyjną platformę laserową można określić mianem lasera premium. Co więcej: dzięki wydajnemu systemowi chłodzenia zabiegi są praktycznie bezbolesne i bardzo bezpieczne.

Jakie dolegliwości leczy depilacja laserem?

Wskazania i przeciwwskazania

Wskazania​ do zabiegu

Przeciwwskazania do zabiegu

Depilacja laserowa - Laser aleksandrytowy

Informacje o zabiegu

Obszar zabiegu

W zależności od potrzeb.

Czas trwania

Zależny od obszaru zabiegowego.

Ilość zalecanych sesji

Ustalana indywidualnie.

Efekty​

  • Redukcja owłosienia

Cennik​

  • Depilacja laserem aleksandrytowym Cena ustalana indywidualnie podczas konsultacji

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Najczęściej zaleca się wykonanie 8 zabiegów w odstępach 4-6 tyg w przypadku twarzy,  6-8tyg pachy i bikini, 8-12 nogi. Następnie świetnie sprawdza się zabieg przypominający raz do roku. Oczywiście ostatecznie ilość potrzebnych zabiegów jest zależna od typu skóry oraz odcienia włosów – czasem wystarczy mniej zabiegów niż 8, ale w innych przypadkach może ich być potrzebnych więcej.

  • Na miesiąc przed zabiegiem należy koniecznie odstawić wszelkie leki oraz zioła o działaniu światłouczulającym.
  • Na 3 tygodnie przed zabiegiem unikać ekspozycji słonecznej, a także samoopalaczy oraz stosować kremy z wysokim filtrem.
  • Na tydzień przed zabiegiem odstawić kosmetyki zawierające kwasy oraz alkohol.
  • Na 24 godziny przed zabiegiem zrezygnować z makijażu twarzy oraz spożywania alkoholu.
  • Na 24 godziny przed zabiegiem ogolić maszynką włosy na obszarze poddawanym zabiegowi.
  • Na dwa tygodnie po zabiegu należy unikać ekspozycji słonecznej (a także korzystania z solarium) oraz stosować krem z wysokim filtrem SPF.
  • Zaraz po zabiegu skóra może być przez zaczerwieniona i podrażniona. Objawy te utrzymują się maksymalnie do 72 godzin po zabiegu. W tym czasie nie należy rozgrzewać skóry, a więc brać gorących kąpieli, czy korzystać z sauny.
  • Aby pomóc skórze w regeneracji i złagodzić jej podrażnienie po zabiegu można stosować Bepanten, Alantan lub Panthenol.

Proces usuwania niechcianego owłosienia z pomocą lasera aleksandrytowego jest zdecydowanie szybszy i bardziej efektywny niż w przypadku innych laserów, a także bezpieczniejszy, nawet u osób o ciemnej karnacji. To najbardziej innowacyjne rozwiązanie na rynku, które odpowie na potrzeby wszystkich osób, które marzą o pozbyciu się nadmiernego owłosienia.

X
Nie wiesz jaki zabieg
będzie odpowiedni dla Ciebie?