Wybielanie okolic intymnych

Choć sama pigmentacja okolic intymnych nie wpływa bezpośrednio na zdrowie ani poziom satysfakcji seksualnej, to ich wybielenie może podnieść pewność siebie i cofnąć pewne zmiany związane na przykład z częstymi wizytami w solarium. Wybielanie okolic intymnych pozwala też zwiększyć sprężystość tkanek i jędrność skóry, to tym bardziej wpływa na wzrost komfortu psychicznego.

Czym jest wybielanie okolic intymnych?

Wybielanie okolic intymnych jest coraz powszechniejszym zabiegiem estetycznym. Wpływa na zwiększenie pewności siebie oraz poprawę jakości życia seksualnego. Ciemny kolor miejsc intymnych jest zazwyczaj dziedziczny, ale wpływ na niego mogą mieć również czynniki zewnętrzne takie jak np. częste wizyty w solarium czy przyjmowanie leków hormonalnych. Zabieg przede wszystkim powoduje znaczną redukcję przebarwień warg sromowych, krocza czy odbytu. Przyczynia się dodatkowo do odnowienia naskórka oraz zwiększa sprężystość tkanek.

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Jak działa wybielanie okolic intymnych?

Zabieg wybielania okolic intymnych przeprowadzany jest za pomocą lasera frakcyjnego CO2.

Wykorzystuje on technikę mikropunktowej ablacyjnej fototermolizy skóry. Laser CO2 emituje mikroskopijne wiązki, które jakby „dziurkują” skórę, pozostawiając pomiędzy owymi dziurkami siatkę nieuszkodzonej powierzchni. Powoduje to stymulację skóry do produkcji nowego kolagenu. Dzięki zabiegowi dochodzi do widocznego rozjaśnienia kolorytu skóry okolic intymnych, a także powstania odnowionego naskórka, poprawy jędrności i sprężystości tkanek.

Laser CO2 dysponuje dwoma trybami pracy (dynamicznym oraz statycznym) – co więcej: oferuje też możliwość regulacji mocy impulsu oraz uzyskania zmiennych kształtów i wzorów pola skanowania, dzięki czemu możemy bardzo precyzyjnie wykonywać procedury w okolicach krocza.

Zabieg trwa ok. 30 minut, poprzedzony jest znieczuleniem miejscowym, dzięki czemu jest niebolesny. Ceniony jest również ze względu na bezpieczeństwo oraz wysoką efektywność.

Jakie dolegliwości leczy wybielanie okolic intymnych?

Wskazania i przeciwwskazania

Wskazania​ do zabiegu

Przeciwwskazania do zabiegu

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Informacje o zabiegu

Obszar zabiegu

W zależności od potrzeb.

Czas trwania

30 minut.

Ilość zalecanych sesji

Ustalana indywidualnie.

Efekty​

  • Rozjaśnienie i ujędrnienie okolic intymnych (warg sromowych, krocza, odbytu)

Cennik​

  • Wybielanie okolic intymnych Od 600 zł

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Jest to zawsze kwestia indywidualna, natomiast laser CO2 daje bardzo dobre efekty już po 1-2 zabiegach wykonanych w 1-miesięcznych odstępach.

  • na miesiąc przed zabiegiem należy koniecznie odstawić wszelkie leki oraz zioła o działaniu światłouczulającym.
  • na 2 tygodnie przed zabiegiem unikać ekspozycji słonecznej oraz stosować kremy z wysokim filtrem.
  • na 24 godziny przed zabiegiem zrezygnować ze spożywania alkoholu.

Laser CO2 pozwala na rozjaśnienie skóry okolic intymnych, dodatkowo powoduje odnowienie naskórka i zwiększa sprężystość tkanek.

  • bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i podrażniona,

  • przez kilka dni po zabiegu nie używać szorstkich ręczników i kosmetyków, które mogłyby podrażnić obszar zabiegowy,

  • przez tydzień po zabiegu należy wstrzymać się od intensywnego wysiłku fizycznego oraz aktywności seksualnej,

  • przez przynajmniej tydzień od wykonania zabiegu należy unikać wysokich temperatur, a więc m. in. brania kąpieli, korzystania z sauny, jacuzzi,

  • przez przynajmniej 2 tygodnie unikać silnej ekspozycji słonecznej czy korzystania z solarium oraz stosować krem z wysokim filtrem (SPF min. 30)

Zainspiruj się

Aby otrzymywać informacje o naszych zabiegach, ekskluzywnych wydarzeniach oraz nowościach
- zapisz sie do naszego newslettera.

Copyright © 2023 THE-CLINIC