Skip links

Vectra XT - analiza skóry 3D

Jeśli chcesz przyjrzeć się kondycji skóry, by ułatwić diagnozowanie niedoskonałości i ustalanie leczenia, skorzystaj z najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej. Urządzenie Vectra XT to nasze wsparcie – bezinwazyjne i pozwalające przewidywać efekty zabiegów.

Czym jest Vectra XT?

Vectra XT® to innowacyjne urządzenie oferuje precyzyjną wizualizację stanu skóry. Umożliwia dokładną ocenę zmian na jej powierzchni oraz dostarcza specjalistom narzędzia do dokładnego dopasowania najbardziej odpowiednich technik leczenia poprzez dogłębną analizę. Skorzystaj z tych zaawansowanych możliwości — umów się na konsultacje w The Clinic.

Analiza skóry 3D Vactra XT

Jak działa Vectra XT?

Konsultacje z wykorzystaniem urządzenia Vectra XT® pozwalają na zaawansowaną diagnostykę stanu skóry pacjenta. Wykorzystuje w ciągu kilku sekund liczne zdjęcia w ujęciu trójwymiarowym. Krótka procedura sprawia, że ruch pacjenta podczas zbierania fotografii nie wpływa na jakość wyników i nie zakłóca działania systemu. Procedura jest całkowicie bezinwazyjna i trwa dosłownie chwilę.

Następnie uzyskane obrazy poddaje się analizie z wykorzystaniem parametrów fotogrametrycznych. Otrzymany model Vectra XT analizuje pod kątem objętościowym i pomiarowym. Daje możliwość uchwycenia anatomicznych kształtów pacjenta w technologii 3D, kolorytu danej części ciała, obrazowania tekstury skóry twarzy. Otrzymujemy dokładną mapę kształtu ciała pacjenta i wszelkich defektów wizualnych twarzy z submilimetrową precyzją.

Uzyskany model 3D w wysokiej rozdzielczości wyświetla się na ekranie komputera. Najdrobniejsze szczegóły przedstawione zostają w jakości pozwalającej na wnikliwą analizę niemożliwą gołym okiem. Lekarz może przyjrzeć się otrzymanym wynikom w postaci wysokiej rozdzielczości modelu 3D, a następnie je omówić z pacjentem, by wspólnie ustalić dalsze kroki. Co ważne, pozwala na zobrazowanie przewidywanych efektów operacji chirurgii plastycznej i zabiegów estetycznych, takich jak zabiegi resurfacingu skóry, wypełnianie fałd nosowych, modelowanie grzbietu nosa, piersi oraz zmian konturów twarzy. Umożliwia przeprowadzanie szczegółowych analiz problemów natury dermatologicznej. Przewidywanie rezultatów procedur ułatwia weryfikację oczekiwań pacjenta.

W szczególności Vectra XT® pozwala na wykrywanie zmian objętościowych, czyli ubytków tkanek, które z kolei mogą prowokować powstawanie zmarszczek i utratę jędrności skóry, jak również osłabienie owalu twarzy. Wystarczy jedno kliknięcie, by zwizualizować zmiany objętości skóry. Rozpoznanie, gdzie występują oznaki starzenia, a gdzie wkrótce mogą się pojawić, przyspiesza i ułatwia wdrożenie procedur służących do ich profilaktyki. Tym samym najnowsza technologia pozwala zachować młody wygląd skóry na dłużej.

Zalety urządzenia

 • Vectra XT pozwala uzyskać dane pomiarowe oddane ze znacznie wyższą dokładnością niż w przypadku cyfrowych obrazów dwu wymiarowych.
 • Czas zbierania zdjęć pozwalających na wizualizację sylwetki pacjenta i określanie tekstury twarzy jest niezwykle krótki. Dzięki temu ruch w momencie robienia zdjęć czy oddech nie zakłóca działania systemu. Do uzyskania dobrej jakości wyników nie ma potrzeby brania pod uwagę dokładnej pozycji pacjenta.
 • Model 3D z Vectra XT w ciągu chwili zapisuje się w pamięci komputera. Zapisane pliki mają wysoką rozdzielczość z wysoką precyzją, co ułatwia określanie kondycji skóry.
 • Analiza z pomocą parametrów fotogrametrycznych jest obiektywna i wykracza dalece poza możliwości diagnostyczne gołego oka lekarza.
 • Ustalenie kolorytu danej części ciała i dzielenie przebarwień na czerwone i brązowe ułatwia prowadzenie diagnostyki zmian skórnych.
 • Obraz wyświetlany na ekranie komputera w dobrej jakości można z łatwością omówić z pacjentem, szukających najlepszych dla niego rozwiązań w ramach medycyny estetycznej i w zakresie plastyki twarzy.
vectra zdjęcie

Dlaczego warto skorzystać z Vectra XT?

 • To wysoce zaawansowana diagnostyka tekstury skóry i ubytków w jej objętości z niezwykłą precyzją. Zaawansowane narzędzia pozwalają na wykonanie szczegółowych analiz występujących i przyszłych oznak starzenia, co z kolei ułatwia wdrożenie dalszych zabiegów. Jednocześnie proces trwa zaledwie chwilę i jest bezinwazyjny.
 • Ważnym elementem działania urządzenia jest diagnostyka powierzchniowych zmian skórnych (np. przebarwień). To znaczne ułatwienie w rozpoznaniu zmian takich jak przebarwienia, rumień napadowy (związany z zaczerwienieniem m.in. w sytuacjach stresogennych), trądzik różowaty i inne. Urządzenie rozpoznaje rozszerzone pory, czerwone plamy i szereg defektów, które mogą być słabo widoczne gołym okiem. Rozdziela czerwone i brązowe przebarwienia, co także ułatwia dobór rozwiązań.
 • Stanowi ułatwienie w doborze rozwiązań profilaktycznych, jak również zabiegów estetycznych o charakterze objawowym. Zaawansowane oprogramowanie systemowe porównuje, jakie będą skutki różnych zastosowanych rozwiązań i procedur uzupełniających. Może je również łączyć, by uzyskać bardziej satysfakcjonujące i kompleksowe efekty.
 • Możliwe staje się wysoce skuteczne przewidywanie efektów zabiegów medycyny estetycznej takich jak iniekcje z toksyny botulinowej czy zastosowanie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Analiza tekstury skóry ułatwia wdrożenie zabiegów resurfacingu (np. z wykorzystaniem laseroterapii) i innych. Tym samym dzięki urządzeniu Vectra XT stają się one bardziej przewidywalne, a pacjent może określić, jaka strategia spełnia jego oczekiwania.

Do jakich zabiegów można wykorzystać Vectra XT?

 • Wykrywanie i profilaktyka oznak starzenia
 • Diagnostyka powierzchniowych zmian skórnych
 • Analiza defektów wizualnych
 • Dobór strategii leczenia z możliwością łączenia procedur

Wskazania i przeciwwskazania

Wskazania​ do zabiegu

Przeciwwskazania do zabiegu

Vectra XT zabieg analizy skóry

Informacje o zabiegu

Obszar zabiegu

Twarz i ciało, w zależności od badania.

Czas trwania

ok 10 min.

Ilość zalecanych sesji

Badanie zaleca się przeprowadzić przed każdą nową wizytą.

Cennik​

 • Konsultacja 450 zł

Zaawansowana technologia dla Twojej skóry — odkryj moc analizy 3D

Vectra XT to nowoczesna technologia wspierająca diagnostykę zmian skórnych i defektów wizualnych. Na takie rozwiązania stawiamy w The Clinic, szukając procedur o najwyższej skuteczności. Śledzimy nowości poparte rzetelnymi badaniami naukowymi, oferując tym samym najlepszą odpowiedź na oczekiwania pacjentów. Czekamy na Ciebie w przestronnych, komfortowych wnętrzach w Browarach Warszawskich.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Badanie zaleca się przeprowadzić przed każdą nową wizytą.

Skanowany obszar powinien być czysty i wolny od makijażu, kremów lub lotionów.

Zoptymalizowana i wymowna konsultacja na podstawie obrazu 3D umożliwiającego jego powiększenie i analizę pod dowolnym kątem, a także nałożenie symulacji rezultatu na obraz przed operacją oraz niezależne porównie obrazu. 

Vectra XT pomaga w objaśnianiu wyzwań i możliwości związanych z danym leczeniem. Intuicyjny interfejs umożliwia uzyskanie realistycznych obrazów 3D pomagających pacjentowi podjąc dezyzję ne temat leczenia.

X
Nie wiesz jaki zabieg
będzie odpowiedni dla Ciebie?