Toksyna botulinowa w leczeniu pochwicy

Wykorzystanie toksyny botulinowej w leczeniu pochwicy pozwala na szybkie uzyskanie satysfakcjonującego efektu i pozbycie się przynajmniej na kilka miesięcy dyskomfortu związanego z mimowolnym skurczem mięśni pochwy, szczególnie w czasie stosunku seksualnego.

Czym jest toksyna botulinowa w leczeniu pochwicy?

Popularny botoks, czyli toksyna botulinowa typu A, to substancja coraz częściej wykorzystywana w leczeniu dolegliwości związanych ze sferą intymną.

To najlepszy sposób na natychmiastowe poradzenie sobie z mimowolnym zaciskaniem mięśni pochwy tzw. pochwicą, która wpływa na ból i dyskomfort podczas współżycia seksualnego oraz niejednokrotnie uniemożliwia wykonanie badania ginekologicznego. Swą wyjątkową skuteczność botoks zawdzięcza temu, że blokuje wydzielanie acetylocholiny, czyli neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekazywanie impulsów nerwowych z neuronu do komórki nerwowej – dzięki temu mięsień zostaje unieruchomiony. Zabieg jest szybki, bezpieczny i pozwala cieszyć się efektami przez kilka miesięcy.

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Jak działa toksyna botulinowa w leczeniu pochwicy?

Pod popularną nazwą botoks kryje się neurotoksyna, która jest wytwarzana przez beztlenową bakterię jadu kiełbasianego Clostridum botulinum. Zidentyfikowano kilka rodzajów toksyn, ale typ A, stosowany w medycynie estetycznej, jest najsilniejszy. Działanie toksyny botulinowej powoduje zahamowanie produkcji acetylocholiny odpowiedzialnej za przenoszenie sygnałów pomiędzy neuronami, co skutkuje zanikiem siły mięśniowej w płytce ruchu. Zakończenia nerwowe nie wysyłają neuroprzekaźnika, natomiast mięśnie przestają się nadmiernie kurczyć.

Jakie dolegliwości leczy toksyna botulinowa w pochwicy?

Wskazania i przeciwwskazania

Wskazania​ do zabiegu

Przeciwwskazania do zabiegu

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Informacje o zabiegu

Obszar zabiegu

W zależności od potrzeb.

Czas trwania

15-30 minut

Ilość zalecanych sesji

1.

Efekty​

  • Rozluźnienie mięśni pochwy

Cennik​

  • Toksyna botulinowa w leczeniu pochwicy 2000 zł

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Wystarczy jeden zabieg, by cieszyć się efektami przez kilka miesięcy.

Zabieg nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań. Na 24 godziny przed procedurą odradza się spożywania alkoholu, a na 3 dni przed planowanym zabiegiem przyjmowania aspiryny oraz innych leków rozrzedzających krew.

Toksyna botulinowa ma również zastosowanie w ginekologii. Zabieg z jej wykorzystaniem pozwala rozluźnić napięte mięśni pochwy, co często stanowi element uzupełniający leczenia pochwicy.

przez pierwsze 24 godziny po zabiegu należy wstrzymać się od intensywnego wysiłku fizycznego oraz picia alkoholu,

przez tydzień po zabiegu należy wstrzymać od aktywności seksualnej,

przez przynajmniej tydzień od wykonania zabiegu należy unikać wysokich temperatur, a więc m. in. brania kąpieli, korzystania z sauny, jacuzzi oraz solarium.

Zainspiruj się

Aby otrzymywać informacje o naszych zabiegach, ekskluzywnych wydarzeniach oraz nowościach
- zapisz sie do naszego newslettera.

Copyright © 2023 THE-CLINIC