Przeszczep włosów FUE

Przeszczep włosów metodą jednostek mieszkowych to nowoczesna, skuteczna metoda odbudowy owłosienia. Dzięki poprawnie zaplanowanemu zabiegowi można wypełnić brakujące regiony zarostu, brwi rzęs i fryzury przy minimalnym ryzyku i praktycznie bez dyskomfortu. Efekt ostateczny jest widoczny po 10-12 miesiącach od zabiegu.

Czym jest przeszczep włosów FUE?

Transplantacja włosów to szansa nie tylko dla osób, które zmagają się z brakiem włosów na głowie, ale także brwi. FUE (Follicular Unit Extraction-Ekstrakcja jednostki mieszkowej) to innowacyjna technologia pozwalająca na pobranie pojedynczych mieszków włosowych.

Większość dotychczasowych metod przeszczepu włosów wymagała użycia skalpela, było inwazyjnych, niosło za sobą konieczność pogodzenia się z dużym bólem i pozostającymi po zabiegu bliznami. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku innowacyjnej metody transplantacji włosów FUE, przy której można zapomnieć o dotychczasowych towarzyszących tego typu zabiegom skutkach ubocznych i dyskomforcie.

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Jak działa przeszczep włosów FUE?

FUE to technologia pozwalająca na pobranie pojedynczych mieszków włosowych. Dzięki temu nie ma konieczności stosowania skalpela podczas zabiegu, a następnie szycia głowy. Koniec z bliznami – miejsca pobrania mieszków włosowych są oczywiście podrażnione po zabiegu, ale goją się maksymalnie w ciągu 2 tygodni. Pierwsze efekty transplantacji zauważalne są po około 4 miesiącach, finalne po 10 miesiącach do roku (ze względu na cykl wzrostu włosa). Przed zabiegiem włosy w obszarze, z którego będą pobierane mieszki, są golone. Transplantację wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Poszczególne jednostki włosa, nazywane unitami bądź graftami, pobierane są pojedynczo z pomocą specjalnego implantatora. Na końcu urządzenia znajduje się igła, określana jako punch. Z jej pomocą lekarz nawierca skórę dookoła włosa. Końcówka ta jest skonstruowana w ten sposób, by ograniczyć do minimum potencjalne uszkodzenia pobieranych transplantów, a jednocześnie pozostawić w skórze tylko małe, punktowe ranki. Z pomocą implantatora bądź dostosowanej do tego celu specjalnej pęsety lekarz ma możliwość „wstrzyknąć” mieszki włosowe do obszaru biorczego. Współczynnik przeżycia przeszczepu sięga 90%. Skuteczność zabiegu można jeszcze bardziej zmaksymalizować, wstrzykując po transplantacji osocze bogatopłytkowe w obszar, w którym dokonano przeszczepu. Stymuluje ono organizm do odbudowy tkanek, przyspiesza gojenie, uwalnia czynniki wzrostu, które powodują tworzenie się naczyń włosowatych.

Jakie dolegliwości leczy przeszczep włosów FUE?

Wskazania i przeciwwskazania

Wskazania​ do zabiegu

Przeciwwskazania do zabiegu

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Informacje o zabiegu

Obszar zabiegu

W zależności od potrzeb.

Czas trwania

4-8 godzin.

Ilość zalecanych sesji

Zwykle 1.

Efekty​

  • Zagęszczenie i odzyskanie włosów

Cennik​

  • Przeszczep włosów FUE​ Od 12 zł za pojedynczy przeszczep.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Przeszczep włosów FUE​

  • Przed zabiegiem należy wykonać komplet badań.
  • Przynajmniej na dzień przed zabiegiem zrezygnować z palenia papierosów oraz spożywania alkoholu.
  • Na 2 tygodnie przed zabiegiem nie można przyjmować leków rozrzedzających krew.
  • By zwiększyć szanse powodzenia zabiegu, przez kilka tygodni przed procedurą można wykonywać codzienny masaż głowy przez około 10 minut, by polepszyć przepływ krwi.
  • Okolica, z której pobrane zostały mieszki włosowe goi się przez około tydzień, okolica, w której zostały one przeszczepione – do dwóch tygodni. W tym czasie należy traktować skórę z wyjątkową delikatnością – nie wycierać jej intensywnie ręcznikiem, stosować tylko delikatne szampony.
  • Przez co najmniej 2 tygodnie po zabiegu należy unikać opalania się i nagrzewania skóry.
  • Przez 2 tygodnie po zabiegu nie powinno się wykonywać intensywnych ćwiczeń sportowych.

Przeszczep włosów metodą FUE jest mniej bolesny niż w przypadku starszych metod. Umożliwia uzyskanie bardzo naturalnych efektów, nie pozostawia blizn i nie wymaga długiej, uciążliwej rekonwalescencji, a przy tym jest wysoce skuteczny.

Zainspiruj się

Aby otrzymywać informacje o naszych zabiegach, ekskluzywnych wydarzeniach oraz nowościach
- zapisz sie do naszego newslettera.

Copyright © 2023 THE-CLINIC