Liposukcja

Liposukcja jest zaawansowaną procedurą chirurgiczną pozwalającą na usuwanie dużych objętości tkanki tłuszczowej, którą można również – stosując lipotransfer – wykorzystać do wymodelowania określonych obszarów ciała. Pojedynczy zabieg pozwala na skuteczne opracowanie kilku obszarów, przy czym nie jest to metoda odchudzania ani redukcji wagi – zabieg ma charakter medyczny i estetyczny.

Czym jest liposukcja i lipotransfer?

Liposukcja to doskonały sposób na pozbycie się opornej tkanki tłuszczowej, która nie znika mimo stosowania diety czy wykonywania regularnych ćwiczeń. Możliwe jest również wykonanie lipotransferu, czyli przeszczepu tłuszczu, a więc wykorzystanie pobranego z ciała pacjentki lub pacjenta materiału do wymodelowania ust, piersi czy pośladków, a także wygładzenia zmarszczek.

Liposukcja to zabieg chirurgiczny, który usuwa nadmiar komórek tłuszczowych za pomocą wydrążonej rurki ze stali nierdzewnej oraz silnego podciśnienia. Dzięki liposukcji oraz lipotransferowi możliwa jest zmiana kształtu leczonego obszaru, a więc wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki. W ramach jednego zabiegu można pozbyć się tkanki tłuszczowej z kilku obszarów – np. brzucha, bioder, ud, szyi, podwójnego podbródka czy ramion. Usuwanie tłuszczu nie jest przeznaczone do leczenia otyłości, nie jest też sposobem na odchudzanie – służy poprawie konturów ciała. Zabieg nie tylko poprawia proporcje sylwetki, ale często wpływa również na wzrost samooceny i dostarcza motywacji do prowadzenia zdrowego stylu życia.

lipotransfer

Jak działają liposukcja i lipotransfer?

Zabieg usuwania tłuszczu wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Lekarz zaczyna od wykonania małych nacięć w pobliżu miejsca na ciele, z którego zostanie usunięty tłuszcz. Do leczonych obszarów wstrzykuje się specjalny medyczny roztwór w celu zmniejszenia krwawienia, zasinienia i obrzęku podczas i po zabiegu. Następnie przez nacięcia wprowadzana jest cienka rurka połączona ze specjalną próżnią, która umożliwia odessanie tłuszczu z ciała. Chirurg profiluje ciało, tak by uzyskać pożądany kształt, a następnie zakłada opatrunek i ciasną odzież uciskową. Jeśli decydujemy się na zabieg lipotransferu, pobrany tłuszcz zostaje odpowiednio przygotowany. W tym celu wykorzystuje się sprzęt medyczny działający w systemie zamkniętym, który umożliwia oddzielenie komórek od innych płynów i chroni je przed działaniem środowiska. Tak przygotowany materiał zostaje wstrzyknięty w docelowe miejsce. Dzięki temu możliwe jest zarówno wyszczuplenie określonych obszarów ciała, jak i wymodelowanie i uwydatnienie innych. W zależności od tego, na jaką wersję zabiegu się decydujemy oraz jak duży obszar poddajemy jego działaniu, procedura trwa średnie od 30 minut do 3 godzin. Oprócz usuwania tłuszczu z pomocą płytkiej rurki możliwe jest też wykonanie liposukcji ultradźwiękowej, która rozbija tłuszcz poprzez fale dźwiękowe lub połączenie zabiegu liposukcji z plastyką brzucha, gdy występuje na nim nadmiar skóry.

Wskazania i przeciwwskazania

Wskazania​ do zabiegu

Przeciwwskazania do zabiegu

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Informacje o zabiegu

Obszar zabiegu

W zależności od potrzeb.

Czas trwania

Do 3 godzin.

Ilość zalecanych sesji

1.

Efekty​

  • Redukcja tkanki tłuszczowej
  • Wymodelowanie ciała

Cennik​

  • Liposukcja od 4000 zł

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Wystarczy jeden zabieg, by cieszyć się efektami.

Przed zabiegiem należy dostarczyć wyniki badań zaleconych przez lekarza, a także zrezygnować ze spożywania alkoholu przynajmniej na 24 godziny przed procedurą.

  • Na kilka dni po zabiegu może być odczuwany ból i dyskomfort – w tym czasie można zastosować leki przeciwbólowe.
  • Siniaki i obrzęki mogą utrzymywać się maksymalnie do 21 dni po zabiegu, choć często znikają już po tygodniu. Po operacji pacjent lub pacjentka może doświadczyć wycieku płynu z miejsc nacięcia (płyn ten może mieć kolor jasnoróżowy, pomarańczowy lub przezroczysty i być dość wodnisty). Póki rany po zabiegu się nie zagoją, nie powinno się brać kąpieli, korzystać z sauny czy basenu.
  • Do 6 tygodni po zabiegu należy nosić specjalną odzież do liposukcji (z wyjątkiem momentów korzystania z prysznica lub kąpieli). Odzież pomaga w gojeniu, zmniejszeniu nadmiernego obrzęku i zapobiega powstawaniu seroma (nagromadzenia płynu).

Liposukcja to bardzo skuteczny sposób na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów. Zabieg wiąże się z pewnym bólem i dyskomfortem oraz okresem rekonwalescencji, ale w zamian za to zapewnia spektakularne efekty. W przypadku lipolizy możliwe jest nie tylko pozbycie się nadmiaru tłuszczu z określonych obszarów ciała, ale także wymodelowanie innych obszarów.

Zainspiruj się

Aby otrzymywać informacje o naszych zabiegach, ekskluzywnych wydarzeniach oraz nowościach
- zapisz sie do naszego newslettera.

Copyright © 2023 THE-CLINIC