Lipoliza

Lipoliza to nowoczesny i bezpieczny zabieg pomagający zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchy, w okolicach ud, pośladków czy bioder lub w innych miejscach, w zależności od potrzeb. Lipoliza wspiera również metabolizm w obrębie tkanki skóry i pozwala na przyspieszenie naturalnych procesów usuwania tkanki tłuszczowej.

Czym jest lipoliza?

Lipoliza oferuje możliwość nieinwazyjnego wymodelowania oraz wyszczuplenia sylwetki. To odpowiedź na potrzeby osób, które marzą o pozbyciu się opornej tkanki tłuszczowej, która nie znika, pomimo wykonywanych ćwiczeń czy stosowanej diety. Lipoliza pozwala na uzyskanie bezoperacyjnie trwałej oraz skutecznej redukcji tkanki tłuszczowej.

Zabieg stymuluje skórę do regeneracji, poprawia mikrokrążenie i metabolizm komórek skóry, a także prowadzi do utraty kilku centymetrów w obwodzie. Pod wpływem lipolizy komórki tłuszczowe ulegają rozpuszczeniu, są rozkładane w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu.

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Jak działa lipoliza?

W przypadku lipolizy iniekcyjnej mamy do czynienia z wstrzyknięciem w komórki tłuszczowe roztworu dobroczynnych substancji aktywnych. Jednorazowo podaje się maksymalnie około 20-25 ml substancji, a więc od 4 do 5 ampułek. W roztworze przeważnie znajduje się L-karnityna, fosfatydylocholina czy krzemionka organiczna. Lipolizę można wykonać w znieczuleniu miejscowym. Zabieg poprawia metabolizm i prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej w określonym obszarze, a także poprawy jakości skóry. Proces redukcji komórek tłuszczowych przebiega przez około 3 tygodnie po procedurze – po tym czasie zauważymy pełne efekty zabiegu. Aby cieszyć się nimi przez lata, zalecana jest zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna.

Wskazania i przeciwwskazania

Wskazania​ do zabiegu

Przeciwwskazania do zabiegu

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Informacje o zabiegu

Obszar zabiegu

W zależności od potrzeb.

Czas trwania

Ok. 40 minut.

Ilość zalecanych sesji

Ustalana indywidualnie.

Efekty​

  • Wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki

Cennik​

  • Lipoliza od 800 zł

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Lipoliza daje świetne rezultaty już po jednym zabiegu, jednak w określonych przypadkach może być zalecane wykonanie ich serii, gdy mamy do czynienia z wyraźnym nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Przed zabiegiem należy dostarczyć wyniki badań zaleconych przez lekarza, a także zrezygnować ze spożywania alkoholu na 24 godziny przed procedurą.

Po zabiegu może wystąpić obrzęk, a także pojawić się zaczerwienienie skóry i zasinienia. Objawy te powinny samoistnie ustąpić po upływie kilku dni. Aby złagodzić te dolegliwości, można przyjmować leki przeciwbólowe oraz przeciwhistaminowe. Wskazane jest również wykonanie masażu limfatycznego.

Największą zaletą lipolizy jest jej niska inwazyjność. Kiedyś osoby, które marzyły o wyszczupleniu tych obszarów sylwetki, przy których mimo diety czy ćwiczeń pozostawał nadmiar tłuszczu, musiały nastawiać się na zabieg operacyjny – bolesny i wymagający rekonwalescencji. Tymczasem lipoliza to zabieg szybki (trwający około pół godziny, choć wszystko zależy oczywiście od wielkości obszaru zabiegowego), właściwie bezbolesny i pozwalający szybko wrócić do normalnego funkcjonowania.

Zainspiruj się

Aby otrzymywać informacje o naszych zabiegach, ekskluzywnych wydarzeniach oraz nowościach
- zapisz sie do naszego newslettera.

Copyright © 2023 THE-CLINIC