Skip links

Lipoliza

Lipoliza to nowoczesny i bezpieczny zabieg pomagający zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchy, w okolicach ud, pośladków czy bioder lub w innych miejscach, w zależności od potrzeb. Lipoliza wspiera również metabolizm w obrębie tkanki skóry i pozwala na przyspieszenie naturalnych procesów usuwania tkanki tłuszczowej.

Czym jest lipoliza?

Lipoliza oferuje możliwość nieinwazyjnego wymodelowania oraz wyszczuplenia sylwetki. To odpowiedź na potrzeby osób, które marzą o pozbyciu się opornej tkanki tłuszczowej, która nie znika, pomimo wykonywanych ćwiczeń czy stosowanej diety. Lipoliza pozwala na uzyskanie bezoperacyjnie trwałej oraz skutecznej redukcji tkanki tłuszczowej.

Zabieg stymuluje skórę do regeneracji, poprawia mikrokrążenie i metabolizm komórek skóry, a także prowadzi do utraty kilku centymetrów w obwodzie. Pod wpływem lipolizy komórki tłuszczowe ulegają rozpuszczeniu, są rozkładane w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu.

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Jak działa lipoliza?

W przypadku lipolizy iniekcyjnej mamy do czynienia z wstrzyknięciem w komórki tłuszczowe roztworu dobroczynnych substancji aktywnych. Jednorazowo podaje się maksymalnie około 20-25 ml substancji, a więc od 4 do 5 ampułek. W roztworze przeważnie znajduje się L-karnityna, fosfatydylocholina czy krzemionka organiczna. Lipolizę można wykonać w znieczuleniu miejscowym. Zabieg poprawia metabolizm i prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej w określonym obszarze, a także poprawy jakości skóry. Proces redukcji komórek tłuszczowych przebiega przez około 3 tygodnie po procedurze – po tym czasie zauważymy pełne efekty zabiegu. Aby cieszyć się nimi przez lata, zalecana jest zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna.

Jakie dolegliwości leczy lipoliza?

Iniekcje lipolityków w okolice żuchwy pozwalają zlikwidować ten istotny defekt wizualny. Wykonuje się serię nakłuć, które rozbijają miejscowo nagromadzoną tkankę tłuszczową. Lipoliza pozwala również zniwelować tak zwane chomiki.

Nagromadzona w okolicy brzucha tkanka tłuszczowa może być efektem zaburzeń hormonalnych (m.in. na skutek podwyższonego poziomu kortyzolu) i często jest trudna do zniwelowania przez deficyt kaloryczny i aktywność fizyczną. Lipoliza iniekcyjna pozwala usunąć miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej z brzucha.

Nagromadzenie tkanki tłuszczowej w okolicach ud, pośladków i bioder występuje zwykle u kobiet, rzadziej u mężczyzn. Może być również efektem zaburzeń hormonalnych. Lipoliza pozwala modelować tę okolicę i nadać jej smukły wygląd, przywracając odpowiednie proporcje i optycznie wydłużając nogi.

Miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy kolan często występuje u kobiet w ciąży, w okresie laktacji, przy zaburzeniach hormonalnych i podczas stosowania środków antykoncepcyjnych. Może wynikać również z nadwagi, ale i indywidualnej predyspozycji. Lipoliza iniekcyjna realnie wyszczupla ten obszar, poprawiając wygląd nóg i optycznie je wydłużając.

Nadmiar tłuszczu w okolicy ramion może być efektem nadwagi lub wynikiem predyspozycji indywidualnych i genetycznych. Warto przy tym mieć na uwadze, że będzie bardziej widoczny, gdy skóra staje się wiotka na skutek starzenia. Lipoliza wyszczupla ramiona i wyraźnie podnosi samopoczucie pacjentów – zwłaszcza w okresie letnim.

Miejscowo nagromadzona tkanka tłuszczowa na plecach to istotny defekt estetyczny, z kolei jej nadmiar w okolicy karku i szyi określa się jako bawoli kark – i często jest skutkiem zaburzeń hormonalnych, w tym przewlekłych. Lipoliza iniekcyjna przywraca tej okolicy odpowiednie proporcje, wpływając na odbiór całej sylwetki jako wyprostowanej.

Jak przebiega zabieg lipolizy?

Zabieg nie wymaga dodatkowego przygotowania w domu. Jest bezpieczny, ale poprzedza go konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który zawsze musi wykluczyć przeciwwskazania. Oględziny i wywiad pozwalają przyjrzeć się oczekiwaniom pacjenta. Przed iniekcjami lekarz oczyszcza skórę i aplikuje krem znieczulający. Po jego wchłonięciu przystępuje do serii zastrzyków cienką igłą. Liczba ampułek z preparatem zależy od wielkości obszaru zabiegowego. Zróżnicowany jest też czas trwania procedury – może to być zarówno 15 minut, jak i ponad pół godziny, gdy lipoliza ma objąć np. całe uda i biodra. Po zabiegu okolica może być zaczerwieniona. Można stosować leki przeciwbólowe. Zaleca się wykonanie masażu limfatycznego, który ułatwi transport komórek tłuszczowych do wątroby.

Lipoliza

Wskazania i przeciwwskazania

Lipoliza - wskazania​

Lipoliza - przeciwwskazania

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Informacje o zabiegu

Obszar zabiegu

W zależności od potrzeb.

Czas trwania

Ok. 40 minut.

Liczba zalecanych sesji

Ustalana indywidualnie.

Lipoliza - Efekty​

  • Wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki
  • Smukłe, optycznie dłuższe nogi
  • Wyszczuplenie ramion
  • Zniwelowanie bawolego karku i lepszy odbiór sylwetki jako wyprostowanej
  • Zniwelowanie bawolego karku
  • Likwidacja opornej tkanki tłuszczowej, nieustępującej po diecie i aktywności fizycznej

Lipoliza - Cennik​

  • Lipoliza od 800 zł

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Lipoliza daje świetne rezultaty już po jednym zabiegu, jednak w określonych przypadkach może być zalecane wykonanie ich serii, gdy mamy do czynienia z wyraźnym nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Przed zabiegiem należy dostarczyć wyniki badań zaleconych przez lekarza, a także zrezygnować ze spożywania alkoholu na 24 godziny przed procedurą.

Po zabiegu może wystąpić obrzęk, a także pojawić się zaczerwienienie skóry i zasinienia. Objawy te powinny samoistnie ustąpić po upływie kilku dni. Aby złagodzić te dolegliwości, można przyjmować leki przeciwbólowe oraz przeciwhistaminowe. Wskazane jest również wykonanie masażu limfatycznego.

Największą zaletą lipolizy jest jej niska inwazyjność. Kiedyś osoby, które marzyły o wyszczupleniu tych obszarów sylwetki, przy których mimo diety czy ćwiczeń pozostawał nadmiar tłuszczu, musiały nastawiać się na zabieg operacyjny – bolesny i wymagający rekonwalescencji. Tymczasem lipoliza to zabieg szybki (trwający około pół godziny, choć wszystko zależy oczywiście od wielkości obszaru zabiegowego), właściwie bezbolesny i pozwalający szybko wrócić do normalnego funkcjonowania.

X
Nie wiesz jaki zabieg
będzie odpowiedni dla Ciebie?