Skip links

Laser naczyniowy

Laser naczyniowy to najlepszy na rynku laser pozwalający na usuwanie zmian naczyniowych. Świetnie sprawdza się również przy leczeniu trądziku różowatego, rumienia czy różnorodnych przebarwień, np. tak zwanych plam starczych. Laser został wyposażony w dwie głowice, które emitują różne długości fal, co pozwala na dopasowanie zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjenta bądź pacjentki. To jedna z najnowocześniejszych technologii dostępnych obecnie na rynku.

Czym jest laser naczyniowy?

Laser naczyniowy to tak zwany laser dualny o długości fali 532 nm oraz 1064 nm. Pierwsza długość świetnie nadaje się do leczenia powierzchownych zmian naczyniowych, z kolei druga jest w stanie poradzić sobie również z głębszymi, ciemniejszymi zmianami — tym samym zastosowane technologie umożliwiają terapię wszystkich schorzeń naczyniowych. Urządzenie zostało wyposażone w trzy różne rączki zabiegowe, które umożliwiają spersonalizowanie zabiegu. Specjalnie skonstruowany system chłodzenia z wykorzystaniem szafiru wpływa na poprawę komfortu uzyskiwanego podczas zabiegu i sprawia, że w większości przypadków nie jest wymagane dodatkowe znieczulenie. Nowoczesna technologia skraca okres rekonwalescencji. Długość trwania zabiegu zależy od jego celu, a także wielkości obszaru zabiegowego. Leczone przebarwienia najczęściej ciemnieją i ulegają złuszczeniu w ciągu 3 do 5 dni.

laser naczyniowy

Jak działa laser naczyniowy?

Laserowe zamykanie naczynek bazuje na fototermolizie. Zjawisko to polega na zdolności chromoforów do absorpcji energii. W wyniku oddziaływania światłem o danej długości fali (532 nm i 1064 nm) dochodzi do miejscowego i kontrolowanego podgrzania zmiany.

Chromoforem jest hemoglobina – białko zawarte w krwinkach czerwonych. Długość fali i końcówkę dobiera się do konkretnej zmiany naczyniowej – jej średnicy, głębokości, barwy. Precyzyjnie dobrana wiązka podgrzewa naczynie krwionośne, które następnie się zamyka. Okoliczne tkanki pozostają przy tym nieuszkodzone ze względu na znacznie niższą energię cieplną. Woda z krwi zostaje odparowana, a ścianki naczynia ulegają wchłonięciu przez organizm – proces ten trwa kilka dni.

Jakie dolegliwości leczy laser naczyniowy?

Światło laserowe oddziałuje zarówno na płytkie, jak i głębokie zmiany naczyniowe. Precyzyjnie dobrana wiązka pozwala likwidować zróżnicowane defekty i schorzenia, zarówno pajęczaki, jak i naczyniaki.

Laserowe zamykanie naczynek cechuje się wyższą skutecznością niż tradycyjne metody leczenia żylaków jak elektrokoagulacja. Jednocześnie ma mniej skutków ubocznych.

Laser naczyniowy działa na rumień niezależnie od jego etiologii, także wtedy, gdy wynika on z indywidualnych predyspozycji. Pomaga również w leczeniu rozproszonego zaczerwienienia.

Ta przewlekła choroba może prowadzić do utrwalonego rumienia i pękania naczyń krwionośnych. Laser likwiduje skutki trądziku różowatego.

Technologia laserowa pozwala niwelować przebarwienia naskórkowe, skórne i mieszane. Barwnik skóry – melanina – pochłania barwnik. Bezpośrednio po zabiegu przebarwienia ciemnieją, po czym znikają.

Laseroterapia jest skuteczną metodą leczenia brodawek o zróżnicowanej etiologii. Polega na miejscowym podgrzaniu brodawki, która samoistnie odpada. Rana jest sucha i szybko się goi.

Laser naczyniowy jest skuteczną metodą leczenia blizn, zarówno płytkich, jak i głębokich. Światło powoduje kontrolowane mikro uszkodzenia skóry, która zostaje zmuszona do przebudowy blizny.

Zastosowanie laseroterapii poprzez podgrzanie skóry stymuluje procesy jej regeneracji. W efekcie powstają nowe włókna kolagenowe i elastynowe, co przekłada się na zwiększenie napięcia, gęstości i jędrności tkanek.

Jak przebiega zabieg laserem naczyniowym?

Przed zabiegiem odbywa się konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Po oględzinach zmian dobiera się końcówkę i długość fali – dostępne możliwości pozwalają na zindywidualizowanie zabiegu. Lekarz odtłuszcza i dokładnie oczyszcza skórę w obszarze zabiegowym. Można nałożyć krem znieczulający, jednak stosowane w The Clinic urządzenie wyposażone jest w system chłodzący łagodzący dyskomfort. Wykorzystuje się krótkie impulsy światła laserowego. Procedura nie jest czasochłonna i trwa około kilkunastu minut. Po zabiegu nakłada się maść niwelującą podrażnienie skóry.

Blizny - Zabiegi

Wskazania i przeciwwskazania

Laser naczyniowy– wskazania

Laser naczyniowy – przeciwwskazania

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Informacje o zabiegu

Obszar zabiegu

W zależności od potrzeb

Czas trwania

20 - 40 min.

Liczba zalecanych sesji

1 - 3 sesje

Laser naczyniowy – Efekty

  • Skuteczne leczenie żylaków kończyn dolnych
  • Świetne zastosowanie w leczeniu powierzchniowym zmian naczyniowych
  • Leczenie naczyniaków
  • Innowacyjna metoda na popękane naczynka
  • Świetne efekty w leczeniu rumienia niezależnie od etiologii
  • Rozwiązanie problemu nierównomiernego kolorytu skóry

Laser naczyniowy - Cennik​

  • Laser naczyniony 400 zł

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Po zabiegu skóra zwykle jest zaczerwieniona i tkliwa, może wystąpić niewielki obrzęk. Efekty terapii widoczne są często już po jednym zabiegu po ustąpieniu skutków ubocznych i zakończeniu okresu rekonwalescencji.

Laser naczyniowy to przede wszystkim rewolucyjne rozwiązanie przy usuwaniu różnego rodzaju zmian naczyniowych. Zielone światło laserowe o długości fali 532 pozwala skutecznie leczyć czerwone, purpurowe i brązowe przebarwienia. Absorbowany przez tkanki eliminuje uszkodzenia naczyń. Światło 1064 nm umożliwia z kolei leczenie głębokich, ciemniejszych zmian naczyniowych. Dużym atutem jest możliwość dostosowania parametrów zabiegowych do potrzeb konkretnego pacjenta i jego przypadku ze względu na to, że jest to urządzenie o wysokiej mocy i podwójnej długości fali. Obie wiązki umożliwiają terapię wszystkich zmian naczyniowych — leczy żylaki kończyn dolnych, pozwala na laserowe zamykanie naczyń, leczenie zróżnicowanych schorzeń o podłożu naczyniowym, ponadto zmian barwnikowych skóry, a nawet blizn, w tym głębokich.

Daje świetne efekty już po pierwszym zabiegu (a nieraz pozwala na wykonanie całej terapii w ramach pierwszego zabiegu). Pozwala szybko i efektywnie poprawić kondycję skóry. Jest obecnie najnowocześniejszym urządzeniem w swojej klasie.

Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Laser naczyniowy pozwala na świetne wyniki w krótszym czasie względem tradycyjnych urządzeń. W pierwszej kolejności skóra zostaje odtłuszczona i dokładnie oczyszczona. Skóra może zostać znieczulona miejscowo kremem; zainstalowano tu także system chłodzenia dla maksymalnego komfortu. Wiązka laserowa jest absorbowana przez hemoglobinę znajdującą się w uszkodzonych naczyniach. Poprzez ich podgrzanie dochodzi do koagulacji, która zamyka ścianę naczynia. Po zakończeniu procedury na obszar poddany zabiegowi aplikuje się krem ochronny i łagodzący.

  • Na miesiąc przed zabiegiem zrezygnować z opalania oraz odstawić leki światłouczulające. Przed procedurą skóra pacjenta lub pacjentki jest poddawana badaniu pod kątem melaniny.
  • Na dzień przed zabiegiem zabronione jest spożywanie alkoholu.
  • Zaraz po zabiegu można zastosować zimny kompres;
  • Przez przynajmniej 2 dni od wykonania zabiegu powinno się unikać wysokich temperatur, a więc m.in. brania kąpieli, korzystania z sauny czy łaźni;
  • Na tydzień po zabiegu radzi się nie korzystać kosmetyków, które mogłyby podrażnić skórę (m.in. zawierających kwasy);
  • Przez przynajmniej 2 tygodnie po zabiegu unikać silnej ekspozycji słonecznej czy korzystania z solarium oraz stosować krem z wysokim filtrem;
  • Jeśli zabieg obejmował pozbywanie się naczynek na nogach, zaleca się stosowanie rajstop uciskowych.

W większości przypadków do osiągnięcia zadowalających efektów wystarczy jeden lub maksymalnie dwa zabiegi. Czasami potrzebne jest wykonanie większej serii zabiegów. Niezbędna ilość zabiegów to jednak kwestia bardzo indywidualna, zależna od tego, z jakim problemem mierzy się pacjent bądź pacjentka.

Efekty terapii laserem naczyniowym są trwałe.

W pierwszych dniach można zaobserwować wystąpienie obrzęku, pęcherzyków wypełnioną treścią surowiczą, strupków, przebarwień naskórka. Zmiany te ustępują samoistnie. Ważne jest, dlatego przeprowadzenie konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej, by wykluczyć przeciwwskazania, takich jak aktywna opryszczka, skłonność do blizn przerostowych, nowotwór skóry. Dzięki temu możemy zminimalizować ryzyko wystąpienia poważniejszych powikłań.

Rekonwalescencja nie jest uciążliwa. Szybko można wrócić do codziennych zadań, pamiętając o tym, by unikać gorących kąpieli i ekspozycji na ciepło, dbać o systematyczne stosowanie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym i rezygnując z intensywnego wysiłku. W pierwszych dniach mogą pojawić się podrażnienia, oparzenia, pęcherzyki, strupki, które mają jednak charakter przejściowy.

Podczas zabiegu pacjenci mogą odczuwać dyskomfort. Z tego powodu w urządzeniu zastosowano innowacyjną technologię chłodzenia skóry. Możemy zaproponować krem znieczulający, by zminimalizować ryzyko dolegliwości bólowych

Żylaki kończyn dolnych, pajączki naczyniowe, uszkodzenia naczyń krwionośnych, problemy z trądzikiem różowatym, nierówna tekstura skóry, brodawki wirusowe, naczyniaki płaskie (różowe, czerwone, purpurowe), rozproszone zaczerwienienie — to zróżnicowane schorzenia, które wiążą się z codziennymi dolegliwościami, jak również defektem estetycznym. Laser naczyniowy jest obecnie najnowocześniejszym urządzeniem w swojej klasie, pozwalając na dopasowanie parametrów do rodzaju defektu naczyniowego, umożliwiając leczenie zróżnicowanych schorzeń o podłożu naczyniowym, a ponadto zmian barwnikowych skóry. Wykonujemy zabiegi na różnych typach skóry i przy licznych problemach zdrowotnych, doskonale znając specyfikę tego urządzenia i wiedząc, jak z niego korzystać. Eksperckie przygotowanie merytoryczne i doświadczenie pozwala nam wykonywać zabiegi skutecznie, w sposób przewidywalny i kontrolowany, w pełni bezpieczny. Tworzymy terapię wprost do oczekiwań konkretnego pacjenta. Wiemy, jak działać, jakich praktyk należy unikać, co zrobić, by zwiększyć komfort. Skonsultuj się z naszym lekarzem, by ustalić strategię działania.

X
Nie wiesz jaki zabieg
będzie odpowiedni dla Ciebie?