Labioplastyka z plastyką napletka łechtaczki

Labioplastyka z plastyką napletka łechtaczki to procedura, która pozwala poprawić wygląd warg sromowych. Nie tylko zwiększa to pewność siebie przez usunięcie widocznych wad estetycznych, ale ma też wymierne korzyści zdrowotne wynikające ze zmniejszenia ryzyka podrażnień czy infekcji. Połączenie labioplastyki z plastyką napletka łechtaczki pozwala od razu poprawić także intensywność doznań seksualnych.

Czym jest labioplastyka z plastyką napletka łechtaczki?

Przerośnięte lub asymetryczne wargi sromowe stanowią problem nie tylko estetyczny, ale również zdrowotny. Z tą dolegliwością zmaga się aktualnie wiele kobiet. Utrudniają wykonywanie codziennych czynności, narażone są na liczne podrażnienia i infekcje. Dodatkowo powodują dyskomfort i ból podczas współżycia seksualnego. Labioplastyka, czyli korekta warg sromowych to jeden z najpowszechniejszych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. Oprócz widocznej poprawy wielkości i kształtu warg sromowych chroni także przed infekcjami i podrażnieniami okolic intymnych. Ceniony jest również ze względu na natychmiastowe i trwałe rezultaty. Niejednokrotnie zabieg ten łączony jest z zabiegiem korekty napletka łechtaczki. Procedura ma na celu dodatkowo odsłonięcie łechtaczki, a tym samym wzmocnienie intensywności doznań seksualnych oraz wzrost pewności kobiety.

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Jak przebiega labioplastyka z plastyką napletka łechtaczki?

Procedura polega na chirurgicznym pozbyciu się nadmiaru skóry i na odpowiednim wymodelowaniu okolic intymnych (warg sromowych oraz napletka łechtaczki). Lekarz nadaje im pożądany kształt i wielkość. Na koniec zakładane są wchłanialne szwy, które po pewnym czasie całkowicie się rozpuszczają.

Zabieg trwa 90 – 120 minut, poprzedzony jest znieczuleniem miejscowym. Po zabiegu może pojawić się opuchlizna, która ustępuje po kilku dniach, odczuwalny może być również ból i dyskomfort w okolicach krocza. W celu jego zminimalizowania można przyjmować środki przeciwbólowe (np. Paracetamol, Ibuprom).

Wskazania i przeciwwskazania

Wskazania​ do zabiegu

Przeciwwskazania do zabiegu

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Informacje o zabiegu

Obszar zabiegu

W zależności od potrzeb.

Czas trwania

Do 120 minut.

Ilość zalecanych sesji

1

Efekty​

 • Poprawa wyglądu okolic intymnych (warg sromowych i napletka łechtaczki)
 • Zwiększenie komfortu podczas współżycia seksualnego
 • Podniesienie libido

Cennik​

 • Labioplastyka z plastyką napletka łechtaczki od 10000 zł

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Wystarczy jeden zabieg.

 • Na tydzień przed planowanym zabiegiem należy dostarczyć aktualne wyniki badań zleconych wcześniej przez lekarza.
 • Należy zrezygnować ze spożywania alkoholu na 24 godziny przed procedurą.
 • Na tydzień przed zabiegiem odstawić leki wpływające na krzepliwość krwi.
 • Zaleca się ograniczenie palenia papierosów celem szybszego gojenia się ran.
 • Po zabiegu może pojawić się opuchlizna, która ustępuje do kilka dni po zabiegu.
 • Należy zachować ostrożność podczas codziennej higieny intymnej.
 • Przez kilka dni po zabiegu może być odczuwany niewielki ból i dyskomfort w okolicach krocza. W celu jego zminimalizowania można przyjmować środki przeciwbólowe (np. Paracetamol, Ibuprom) oraz stosować zimne okłady
 • Przez kilka dni po zabiegu nie używać szorstkich ręczników i kosmetyków, które mogłyby podrażnić obszar zabiegowy
 • Przez przynajmniej tydzień od wykonania zabiegu należy unikać wysokich temperatur, a więc m. in. brania kąpieli, korzystania z sauny, jacuzzi
 • Należy zrezygnować z noszenia obcisłej bielizny/ubrań przez okres kilku tygodni
 • Należy wstrzymać się od aktywności seksualnej i intensywnego wysiłku fizycznego do 4-6 tygodni po zabiegu.

Zabiegi labioplastyki cieszą się wśród pacjentek coraz większym zainteresowaniem. Oprócz widocznej poprawy wyglądu warg sromowych chronią także przed infekcjami i podrażnieniami okolic intymnych. Cenione są również ze względu na natychmiastowe i trwałe rezultaty. Coraz częściej zabieg ten łączony jest z plastyką napletka łechtaczki, która ma na celu dodatkowo odsłonić łechtaczkę, a tym samym wzmocnić intensywność doznań seksualnych oraz wzrost pewności kobiety.

Zainspiruj się

Aby otrzymywać informacje o naszych zabiegach, ekskluzywnych wydarzeniach oraz nowościach
- zapisz sie do naszego newslettera.

Copyright © 2023 THE-CLINIC