Labioplastyka wtórna

Labioplastyka wtórna często wydaje się koniecznością – to zabieg, który w wielkim stopniu wpływa na komfort pacjentki, której nadzieje na większą swobodę nie zostały spełnione przy pierwszej korekcie. Poza standardowymi problemami estetycznymi i zdrowotnymi, w przypadku labioplastyki wtórnej na szali leży całkowity komfort. Dobrze przeprowadzony zabieg może przynieść zauważalną poprawę i wiele kobiet się na niego decyduje, żeby móc wreszcie żyć na swoich zasadach.

Czym jest labioplastyka wtórna?

Labioplastyka wtórna jest zabiegiem, który ma na celu leczenie powikłań po nieprawidłowo przeprowadzonej wcześniej korekcie warg sromowych. Przerośnięte lub asymetryczne wargi sromowe stanowią problem nie tylko estetyczny, ale również zdrowotny. Z tą dolegliwością zmaga się aktualnie wiele kobiet. Utrudniają wykonywanie codziennych czynności, narażone są na liczne podrażnienia i infekcje. Dodatkowo powodują dyskomfort i ból podczas współżycia seksualnego. Labioplastyka, czyli korekta warg sromowych to jeden z najpowszechniejszych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. Oprócz widocznej poprawy wielkości i kształtu warg sromowych chroni także przed infekcjami i podrażnieniami okolic intymnych. Ceniony jest również ze względu na natychmiastowe i trwałe rezultaty.

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Jak działa labioplastyka wtórna?

Procedura polega na chirurgicznym pozbyciu się nadmiaru skóry i na odpowiednim wymodelowaniu warg sromowych. Lekarz nadaje im pożądany kształt i wielkość. Na koniec zakładane są wchłanialne szwy, które po pewnym czasie całkowicie się rozpuszczają.

Korekta warg sromowych trwa 90 – 120 minut, poprzedzona jest znieczuleniem miejscowym. Po zabiegu może pojawić się opuchlizna, która ustępuje po kilku dniach, odczuwalny może być również ból i dyskomfort w okolicach krocza. W celu jego zminimalizowania można przyjmować środki przeciwbólowe (np. Paracetamol, Ibuprom).

Wskazania i przeciwwskazania

Wskazania​ do zabiegu

Przeciwwskazania do zabiegu

Klinika medycyny estetycznej Warszawa The Clinic

Informacje o zabiegu

Obszar zabiegu

W zależności od potrzeb.

Czas trwania

Do 120 minut.

Ilość zalecanych sesji

1

Efekty​

 • Poprawa wyglądu warg sromowych
 • Zwiększenie komfortu podczas współżycia seksualnego
 • Podniesienie libido

Cennik​

 • Labioplastyka wtórna od 15000 zł

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Wystarczy jeden zabieg

 • na tydzień przed planowanym zabiegiem należy dostarczyć aktualne wyniki badań zleconych wcześniej przez lekarza.
 • należy zrezygnować ze spożywania alkoholu na 24 godziny przed procedurą.
 • na tydzień przed zabiegiem odstawić leki wpływające na krzepliwość krwi.
 • zaleca się ograniczenie palenia papierosów celem szybszego gojenia się ran.

Labioplastyka wtórna to zabieg, który ma na celu leczenie powikłań po nieprawidłowo przeprowadzonej wcześniej korekcie warg sromowych.

Sam zabieg labioplastyki cieszy się wśród pacjentek coraz większym zainteresowaniem. Oprócz widocznej poprawy wyglądu warg sromowych chroni także przed infekcjami i podrażnieniami okolic intymnych. Ceniony są również ze względu na natychmiastowe i trwałe rezultaty.

 • po zabiegu może pojawić się opuchlizna, która ustępuje do kilka dni po zabiegu,
 • należy zachować ostrożność podczas codziennej higieny intymnej,
 • przez kilka dni po zabiegu może być odczuwany niewielki ból i dyskomfort w okolicach krocza. W celu jego zminimalizowania można przyjmować środki przeciwbólowe (np. Paracetamol, Ibuprom) oraz stosować zimne okłady,
 • przez kilka dni po zabiegu nie używać szorstkich ręczników i kosmetyków, które mogłyby podrażnić obszar zabiegowy,
 • przez przynajmniej tydzień od wykonania zabiegu należy unikać wysokich temperatur, a więc m. in. brania kąpieli, korzystania z sauny, jacuzzi,
 • należy zrezygnować z noszenia obcisłej bielizny/ubrań przez okres kilku tygodni,
 • należy wstrzymać się od aktywności seksualnej i intensywnego wysiłku fizycznego do 4-6 tygodni po zabiegu.

Zainspiruj się

Aby otrzymywać informacje o naszych zabiegach, ekskluzywnych wydarzeniach oraz nowościach
- zapisz sie do naszego newslettera.

Copyright © 2023 THE-CLINIC