Skip links

Komórki Macierzyste

Komórki macierzyste z tkanki tłuszczowej można wykorzystać, żeby wspomóc naturalne procesy odnowy w organizmie. Może to być rozwiązanie skuteczne w walce z objawami starzenia czy bliznami, ale też w redukcji uszkodzeń tkankowych i zmian skórnych po urazach, narażeniu na słońce czy po radioterapii.

Czym są komórki macierzyste z tkanki tłuszczowej?

Terapia z komórkami macierzystymi z tłuszczu to jeden z najskuteczniejszych zabiegów anti-age. Dzięki niepowtarzalnym cechom komórek macierzystych, które znajdują się właśnie w tkance tłuszczowej, terapia taka doskonale radzi sobie z widocznymi oznakami zmęczenia i starzenia. Komórki macierzyste z tłuszczu (ADSC) rewitalizują komórki skóry, redukują przebarwienia, wypełniają zmarszczki i sprawiają, że skóra staje się jędrniejsza.

Komórki macierzyste są komórkami pierwotnymi, które są w stanie dzielić się i przekształcać się w inne typy komórek. Wykazują zdolność do samoodnawiania własnej populacji i różnicowania się. Dzięki temu mogą stać się budulcem dla uszkodzonej tkanki czy narządu – i stąd tak wielka nimi fascynacja medycyny. Komórki macierzyste pozyskiwane z tkanki tłuszczowej są szczególnie cenione w medycynie estetycznej i regeneracyjnej, ponieważ dają możliwość uzyskania spektakularnych, a jednocześnie bardzo naturalnie wyglądających efektów zabiegów.

Komórki macierzyste z tłuszczu

Jak działa terapia komórkami macierzystymi z tkanki tłuszczowej?

Komórki macierzyste znajdują się praktycznie we wszystkich narządach i tkankach organizmu, jednak pobranie ich ze szpiku, mięśni czy wątroby jest o wiele trudniejsze niż pozyskanie ich właśnie z tłuszczu, który często występuje w nadmiarze. Tkanka tłuszczowa zawiera dużo cennych komórek ADSC, które przy użyciu nowoczesnej aparatury można wyizolować i wykorzystać w celach terapeutycznych. W ramach zabiegu najpierw znieczulamy miejscowo obszar, z którego pobrany zostanie materiał – przeważnie są to okolice brzucha, pośladów czy ud. Następnie z pomocą odpowiedniej kaniuli pobierana jest tkanka tłuszczowa bogata w komórki macierzyste. Materiał ten trafia do specjalnego urządzenia, w którym jest odwirowywany – tak by pozyskać pożądane komórki macierzyste. Za sprawą iniekcji są one podawane w te obszary skóry, które tego wymagają. Procedura jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym.

Wskazania i przeciwwskazania

Wskazania​ do zabiegu

Przeciwwskazania do zabiegu

Informacje o zabiegu

Obszar zabiegu

W zależności od potrzeb.

Czas trwania

120 minut.

Ilość zalecanych sesji

1.

Efekty​

  • Odmłodzenie i ujędrnienie skóry
  • Wyrównanie jej kolorytu

Cennik​

  • Zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej od 7000 zł

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Wystarczy jeden zabieg, by cieszyć się bardzo dobrymi efektami.

  • Na tydzień przed zabiegiem należy odstawić aspirynę, leki przeciwzapalne oraz preparaty ziołowe, które mogą maksymalizować krwawienie;
  • Na 24 godziny przed zabiegiem nie można pić alkoholu;
  • Na 24 godziny przed zabiegiem unikać wzmożonej aktywności fizycznej.
  • Na dzień po zabiegu należy unikać spożywania alkoholu oraz intensywnej aktywności fizycznej;
  • Na 2 tygodnie po zabiegu należy unikać korzystania z basenu oraz sauny;
  • Na 2 tygodnie po zabiegu unikać intensywnej ekspozycji słonecznej oraz stosować krem z wysokim filtrem przez kolejny miesiąc.

Terapia komórkami macierzystymi z tłuszczu to rewolucyjna metoda cechująca się dużym bezpieczeństwem, małą inwazyjnością i umożliwiająca osiągnięcie bardzo dobrych, długotrwałych efektów. Zabieg wykorzystuje naturalny potencjał organizmu do odnowy.

X
Nie wiesz jaki zabieg
będzie odpowiedni dla Ciebie?